FIFA 21’in Tüm Maçlarını Kazanan Genç Oyuncusu Yenildi

FIFA 21’in Tüm Maçlarını Kazanan Genç Oyuncusu Yenildi

Şubat 15, 2021 0 Yazar: farukkscu

FIFA 21’in FUT modu pek çok oyuncu için hudut katsayısını yükselten bir etmen pozisyonunda bulunuyor. Toplumsal medyaya yansıyan açıklamalara baktığımızda momentum ve oyunun metaları nedeniyle pek çok oyuncu FIFA 21den şikayetçi oluyor.

15 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Andres Vejrgang ise bu durumu pek de kaygı eden bir oyuncu değil. Genç yetenek, bu hafta sonu oynadığı FUT maçını kaybedene kadar daha evvelki 535 müsabakada hiç yenilmemişti.

Birinci hezimet aylar sonra

Oyunun genel olarak Weekend League (Hafta sonu Ligi) olarak bilinen modunu oynayan Vejrgang adeta durdurulamaz bir oyuncu olarak gözüküyordu. Her hoş şeyin bir sonu olduğu üzere genç oyunun rekor serisinin de bir sonunun olması gerekiyordu. O son, 536. müsabakada geldi.

Genç oyuncu bu hafta sonu yaptığı maçta 5-1 üzere net bir skorla mağlup oldu. Tekrar de son 3 golün, kusursuz serisini devam ettirmek isteyen genç Danimarkalının bütün önlemleri elden bırakıp büsbütün golü düşündüğü son dakikalarda geldiğini belirtmekte yarar var.

Oyunun sıkışık fikstürü genç oyuncuyu 500 galibiyet barajını çok kolay formda aşmakta yardımcı olsa da, her hafta sonu 30 maçı yenilmeden tamamlamak hiç kolay bir iş değil. Vejrgang’ın başarısı epeyce sansasyonel.

Global turnuvalara iştirak yaşını bekliyor

Danimarkalı oyuncu şu anda sırf 15 yaşında ve bu da global çapta gerçekleştirilen FIFA Küresel Series kapsamında çaba edebilmesi için bir yaş daha büyümesi gerektiği manasına geliyor. Kendisi şu anda da RBLZ espor grubunun bünyesinde bulunuyor.

Vejrgang’ın toplumsal medyada da önemli bir takipçi kitlesi bulunuyor. Twitch’te 557 bin kişinin takip ettiği oyuncunun Instagram takipçi sayısı ise 321 bini aşmış durumda. Sizce bu genç oyuncu gelecekte beklenen patlamayı yapabilir mi?