Fenerbahçe’de yeni mukaveleyi kabul etmeyen Ömer Faruk Beyaz takım dışı bırakıldı

Fenerbahçe’de yeni mukaveleyi kabul etmeyen Ömer Faruk Beyaz takım dışı bırakıldı

Ocak 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Fenerbahçe’de Mesut Özil transferi gündemin 1 numaralı unsuru olurken bir taraftan da Ömer Faruk Beyaz şoku yaşanıyor. 17 yaşındaki oyuncu yeni kontrat imzalamadığı Emre Belözoğlu‘nun talimatıyla takım dışı bırakıldı. Alman kulüplerinin yakından ilgilendiği Ömer Faruk Beyaz çalışmalarını ferdi olarak devam ettiriyor.

5 YILLIK MUKAVELEYİ KABUL ETMEDİ

Dönem başından bu yana Üstün Lig’de yalnızca 8 dakika mühlet alabilen ve forma giyememekten şikayetçi olan Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe’nin kendisine sunduğu 5 yıllık mukaveleyi kabul etmemişti. Bu kararın akabinde genç oyuncu grup egzersizlerine alınmamaya başladı. Sportif yönetici Emre Belözoğlu ve teknik yönetici Erol Bulut Ömer Faruk ile görüşmelerin olumsuz gittiğini belirtmişti

ALMANYA’YA TRANSFER OLACAK

Ömer Faruk Beyaz ile Alman kulüpleri yakından ilgileniyor. Dortmund ve Schalke 04 ismi ön plana çıksa da oyuncunun Stuttgart ile anlaştığı gelen haberler ortasında.

Sarı-lacivertli kadronun alt yapısında yetişen ve şimdi 16 yaşında ekip kaptanı olarak alana çıkan Ömer Faruk Beyaz Fenerbahçe’nin en genç kaptanı olarak tarihe geçmişti.

(Fanatik)