Fenerbahçe yenildi, Christoph Daum paylaşım yaptı

Fenerbahçe yenildi, Christoph Daum paylaşım yaptı

Şubat 10, 2021 0 Yazar: farukkscu

Fenerbahçe, Ziraat türkiye Kupası’nda Başakşehir’e elendi, ortalık karıştı. Galatasaray yenilgisinin akabinde kupada da Başakşehir’e kaybedilmesi ve bilhassa birinci yarıdaki oyunun vasatı aşamaması taraftarın sonlarını adeta yerinden oynattı.

Toplumsal medyada Erol Bulut’a çok sert tenkitler yapılırken, kimileri ise vazifeden alınmasını talep ettiler.

Daum’dan paylaşım!

Fenerbahçe’de işler berbat gittiğinde en çok konuşulan isimlerden biri de Christoph Daum’dur. Alman teknik adam 2003/04 ve 2004/05 yıllarında Fenerbahçe’yi şampiyon yapmış, 2005/2006 döneminde ise 81 puanla ikinci olmuştu. Daum’un kadroları daima olarak çaba etmesi, birçok maçı geriden gelerek çevirmesiyle ünlüydü.Alman teknik adamın yardımcısı kondisyoner Roland Koch da kadronun fizikî açıdan gösterdiği kusursuz performansta başroldeki isimlerden biriydi.

Her periyot birtakım taraftarların “Yeniden gel başımıza geç” dediği Daum da Instagram hesabından Fenerbahçe’nin yenilgisinin akabinde “İkinci vatanım Türkiye” paylaşımı yaptı ve eşiyle Sultan Ahmet Camii önündeki eski bir fotoğrafını yayımladı.

4 yılı Fenerbahçe’de geçti

Daum 90’lı yıllarda Beşiktaş’ı çalıştırdığı devirde de birçok vakit “İkinci vatanım Türkiye” kelamını söylüyordu. Alman teknik adam son olarak 2009/2010 döneminde Fenerbahçe’yi çalıştırmış, Türkiye Kupası’nı finalde, lig şampiyonluğunu da son maçta kaybetmişti. Bu sonuçların akabinde da devrin lideri Aziz Yıldırım bir sefer daha Alman teknik adamla yolları ayırarak, sportif yönetici Aykut Kocaman’ı teknik yönetici yapmıştı.

O devir Daum’un Aykut Kocaman’la anlaşamadığına yönelik de birçok haber yapılmıştı.

https://www.instagram.com/p/CLFg2tej86w/?igshid=17twt8gtxqcos