Fatih Terim’in reaksiyon gösterdiği manzaralar ortaya çıktı

Fatih Terim’in reaksiyon gösterdiği manzaralar ortaya çıktı

Şubat 7, 2021 0 Yazar: farukkscu

Muhteşem Lig’in 24’üncü haftasında oynanan derbi müsabakasından 1-0’lık galibiyetle ayrılan Galatasaray liderlik koltuğuna oturdu. Maçın akabinde açıklamalarda bulunan sarı kırmızılı takımın teknik yöneticisi Fatih Terim, seyirci yoğunluğuna dikkat çekti.

“DEMEK Kİ TFF’DEN BİRİLERİ YARDIMCI OLUYOR”

Kendilerine küfürler edildiğini aktaran Terim,”Seyircisiz oynadığımızı iddia ediyoruz lakin seyirci var. Grubumuz ısınmaya çıkarken küfürler, çalışanlara küfürler ediliyor. Hiçbir temsilcinin hiçbir şey yaptığı yok. Ben cezalıyken yardımcılarıma yanımdaki locayı vermediler. Burada bütün localar dolu. Demek ki birileri yardımcı oluyor TFF’den. Galatasaray hocalarına, futbolcularına kimsenin küfür etmeye hakkı yok. Seyirci varken alıştık fakat seyirci yokken de bu kadar galiz küfürler ve hakaretler… Demek ki TFF’den birileri yardımcı oluyor” dedi.

“AVUKATLARIM GEREĞİNİ YAPACAK”

Tribünde bulunan büyük bir kısmın küfür ettiğini belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Herkes küfür ediyor. Emniyet de orada. Valiliğinin de haberi var. Spor Bakanlığı’na, federasyona yazıldı. Kim hangi cezayı yemiş hepsini tespit ettik. Yarın sabah prestijiyle avukatlarım gereğini yapacak. Orada ağıza geleni söyleyeceksin. Bu mudur seyircilik? Bu mudur seyircisiz oynamak? Hepsi manzaralarıyla mevcut. Oradan herkes söver. Orada herkes kabadayıdır” halinde konuştu.

REAKSİYON ÇEKEN İMAJLAR

Derbiye aşılarını olan 150 sıhhat çalışanı alındı. Fakat maç öncesinde Galatasaray’ın alana çıkması ile birlikte başlayan küfürler ve sonrasında müziklerin küfürler eklenerek söylenmesi gündeme damga vurdu.

Toplu halde edilen küfürlerden ötürü Galatasaraylı oyuncular ve teknik heyet duruma reaksiyon gösterdi. Akreditasyonları yapılan sıhhat çalışanlarının yanı sıra stattaki localarda da taraftar yoğunluğu olduğu görülürken sarı-kırmızılı yönetimciler duruma reaksiyon gösterdi.

Bir taraftarın Fatih Terim ve grubuna yönelik hareketleri kameralara yakalanırken bu kişi daha sonra da Fenerbahçe yöneticisi Alper Pirşen ile fotoğraf çektirdi.