Ezgjan Alioski Leeds ile kontrat uzatmayacak! Galatasaray, talipleri ortasında birinci sırada

Ezgjan Alioski Leeds ile kontrat uzatmayacak! Galatasaray, talipleri ortasında birinci sırada

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

Galatasaray, kiralık kontratı dönem sonunda bitecek sol bek Marcelo Saracchi‘nin boşluğunu dolduracak alternatif isimler için çalışmalarını sürdürüyor. Galatasaray’ın devre ortasında Leeds United’dan Ezgjan Alioski için temaslarda bulunduğu belirtilmişti.

Football Insider’a nazaran Leeds United’da karar verildi ve bu karar da oyuncuya iletildi. Leeds United, Alioski’ye yeni bir ekip bulmak ismine görüşmeler yapabileceğini belirtti. Mukavelesi dönem sonunda bitecek Makedon oyuncuyla kontrat uzatılmayacağı kendisine iletildi.

YENİ KADROSU İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLAYACAK

Ocak ayında Galatasaray’ın kendisiyle görüşmeler gerçekleştirdiği aktarılırken Leeds’in kararı sonrası yeni dönem ismine kadrolarla görüşmeye başlaması bekleniyor. Alioski’yi isteyen gruplar ortasında Galatasaray’ın birinci sırada yer aldığı belirtildi.

Devre ortasında Leeds’de kalmak istediği belirtilen oyuncu, artık ayrılığa hazırlanıyor. Leeds United’da 10 numaralı formayı giyen Alioski, sol ön oyuncusu olarak transfer edilse de İngiliz grubunda sol bekte forma giyiyordu. 2017’de İsviçre grubu Lugano’dan 2.5 milyon Euro bonservis fiyatıyla transfer edilen 29 yaşındaki oyuncu, Leeds United formasıyla 158 maça çıkarken 22 gol, 16 asistlik katkı sağladı.