Eren Zahavi PSV’de tarih yazıyor! İsrailli futbolcu PSV’de 17 gole tesir etti

Eren Zahavi PSV’de tarih yazıyor! İsrailli futbolcu PSV’de 17 gole tesir etti

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

Dönem başında ismi Fenerbahçe ile anılan ve toplumsal medyada daima sarı-lacivertli taraftarları heyecanlandıran paylaşımlarda bulunan ancak daha sonra PSV‘ye giden Eren Zahavi, Hollanda takımında gol ve asistleriyle grubun en kıymetli kesimlerinden biri haline geldi.

17 GOLE TESİR ETTİ

Guangzhou R&F’den ayrıldıktan sonra bonservis bedeli olmadan PSV’ye transfer olan 33 yaşındaki İsrailli atak oyuncusu, performansıyla grubunun en düzgünü oldu. Zahavi, PSV formasıyla çıktığı 24 maçta 13 gol atıp 4 asist yaptı ve tam 17 gole tesir etti.

KADROSU TEPE YARIŞI İÇİNDE TUTTU

Eran Zahavi, Hollanda’da 2018’den beri şampiyonluğu Ajax’a kaptıran ekibini da tepe yarışının içinde tuttu. Zahavi, Ajax’a karşı bu dönem oynadığı 2 maçta 3 gol birden attı. Zahavi, 2012/13’te bunu başaran Jeremain Lens’ten sonra birinci PSV oyuncusu oldu.

ZAHAVI, FENERBAHÇE İÇİN NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe’nin ilgisinin olduğunu fakat önemli bir görüşme yapılmadığını kaydeden Zahavi, “Ajax ve Fenerbahçe’nin ilgisi vardı fakat Fenerbahçe ile olan durum garipti. Medya benim mutabakat sağladığımı duyuruyordu. Kuşku bile yoktu. Evet, görüşmeler vardı lakin önemli bir kontrat pazarlığı yoktu. Bir transfer için de en kıymetli şey budur. Sonra çılgınlık başladı, bilhassa toplumsal medyada. Benim transfer olduğum haberleri patlamaya başladı. PSV’ye imza attıktan sonra gelen bildirilerden hiç bahsetmeyeyim. Daha az olumluydu, fakat bu çok da garip değildi.” dedi.

ALİ KOÇ, ZAHAVI İÇİN NE DEMİŞTİ?

Ali Koç, Zahavi transferi ile ilgili, “Zahavi ile hiç ilgilenmedik. Adam çıkmış Fenerbahçe’nin teklifini kabul etmedim diyor. Hayretler içerisinde izledik” demişti.