Elon Musk Profil Fotoğrafını Değiştirdi, Bitcoin Rekor Kırdı

Elon Musk Profil Fotoğrafını Değiştirdi, Bitcoin Rekor Kırdı

Şubat 20, 2021 0 Yazar: farukkscu

Kripto para borsasının en bilindik ünitesi Bitcoin (BTC), haftalardır gündemden düşmemeye devam ediyor. Dün gece yarısındaysa SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, yine borsayı etkileyecek bir harekete imza attı. Elon Musk, Twitter’daki profil fotoğrafında Bitcoin’e yer verdi.

Daha evvel paylaşımlarıyla Bitcoin’in fiyatının artmasını sağlayan Elon Musk, profil fotoğrafını değiştirmesiyle birebir etkiyi yarattı. Gün içinde 55 bin dolar düzeyini görerek yeni bir rekor kıran Bitcoin, Musk’ın profil fotoğrafı değiştirmesiyle birlikte 56 bin dolar düzeyini aşmayı başardı. Bitcoin’in yeni “tüm vakitlerin en yüksek değeri” 56.609,14 dolar oldu.

Profil fotoğrafını paylaşımlarıyla gösterdi:

Elon Musk, profilini değiştirdikten sonra bu değişikliği göstermek için Twitter’dan bir paylaşım yaptı. “Sırf bir günlüğüne.” tabirine yer veren Musk, bu paylaşımından bir saat sonra “Yalnızca kalbinizde bir alev başlatmak istedim.” dedi. Musk’ın kullandığı profil fotoğrafıysa daha evvel de karşımıza çıkmıştı.

Elon Musk, birebir profil fotoğrafını 2018 yılının ekim ayında da kullanmıştı. Ancak Musk, o vakit Twitter’da profil fotoğrafını değiştirdiğinde Twitter tarafından engellenmişti. Twitter, Elon Musk’ın hesabının ele geçirilmiş olduğundan şüphelenerek Musk’ın hesabını süreksiz müddetliğine bloklamıştı.

Bugün tek yükselişe geçen Bitcoin olmadı:

Bitcoin, gece 04:00’da yeni bir rekora imza atarken sabah saatlerinde Ethereum da da beklenen hareketlenme görüldü. Bitcoin yeni rekor gördüğünde 1.940 dolar düzeyinde dolaşan Ethereum, 05:00 itibariyle yükselişe geçti ve 2.000 dolar düzeyinin üstünü görerek değerli bir barajı aşmayı ve yeni bir rekor kırmayı başardı. Kripto para borsasındaki hareketliliğin bir mühlet daha devam etmesi bekleniyor.