EA CEO’sundan Battlefield 6’ya Yönelik Açıklamalar

EA CEO’sundan Battlefield 6’ya Yönelik Açıklamalar

Şubat 3, 2021 0 Yazar: farukkscu

Görüntü oyun bölümünün kıymetli isimlerinden Electronic Arts, uzunca bir müddettir yeni bir “Battlefield” oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin “Battlefield 6” ismiyle piyasaya süreceği bu oyun, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Oyunla ilgili hala pek çok bilinmez olsa da Electronic Arts, düzenlediği bir toplantı kapsamında yaklaşmakta olan oyunuyla ilgili birtakım yeni bilgiler verdi.

Oyunseverler, Battlefield serisi ile birinci kere 2002 yılında tanıştılar. Yıllar içerisinde pek çok savaş mevzusuyla hayatımıza giren oyun, en son 2016 yılında Battlefield 1 ismiyle yayınlanmış, Birinci Dünya Savaşı’nı anlatmıştı. Yeni oyunun konusu ile ilgili meraklı bekleyiş sürüyor olsa da Electronic Arts’a nazaran bu oyun, bugüne kadar görülmemiş bir topyekun savaş moduna sahip olacak.

Battlefield 6, her zamankinden çok daha fazla sayıda oyuncu takviyesi sunacak

Electronic Arts, Battlefield 1’in çevrimiçi çok oyunculu modunda azamî 64 oyuncuya dayanak veriyordu. Fakat yapılan açıklamalar, bu durumun Battlefield 6’da değişeceğini gözler önüne seriyor. Lakin Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson tarafından yapılan açıklamalar, yeni oyundaki azamî oyuncu sayısının kaç olacağına değinmiyor.

Wilson’a nazaran Battlefield 6, bugüne kadarki görülmemiş çevrimiçi oyuncu sayısı ile eşsiz bir savaş tecrübesi sunacak. Yeni jenerasyon oyun konsollarının sahip olduğu tüm yeniliklere takviye verecek oyun, PC oyuncuları için de tezli bir üretim olarak karşımıza çıkacak. Ayrıyeten oyun için daha öncelerde yılsonu denmiş olsa da Wilson’un yeni açıklamaları, Battlefield 6’nın ilkbaharda bir formda ortaya çıkacağını gösteriyor. Şirket ya Battlefield 6 için açık beta dönemi başlatacak ve bu oyunun oyunseverlerle buluşmasını sağlayacak ya da oyunun kararlı sürümünü erkenden piyasaya sürecek.