E3 2021 Çevrimiçi Bir Aktiflik Olacak

E3 2021 Çevrimiçi Bir Aktiflik Olacak

Şubat 28, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz yıl koronavirüsün hayatımıza en büyük tesirlerinden biri de dünya çapında düzenlenen tüm fuarların, aktifliklerin ve emsal oluşumların iptal edilmesiydi. Bu durumdan etkilenen etkinliklerden biri de her sene oyun dünyasının kalbinin attığı E3 olmuştu. Geçtiğimiz sene büsbütün iptal edilen E3 sonrası, oyun geliştiricileri oyunlarını tanıtmak için kendi etkinliklerini düzenlemek durumunda kalmıştı.

Bu sene E3’ün haziran ayında düzenleneceğine dair bilgilerin gelmesinin akabinde heyecan da artmıştı zira herkes aktifliğin fizikî bir aktiflik olarak düzenleneceğini umuyordu. Fakat ne yazık ki o denli olmadı. Gelen son haberlere nazaran E3 2021’in dijital bir aktiflik olarak düzenleneceği katılaştı. Bu noktada neden bu türlü bir karar alındığına dair resmi bir açıklama olmasa da kestirimlerimiz haliyle hala tesirini devam ettiren pandemiden yana.

15 – 17 Haziran tarihleri ortasında düzenlenecek:

Aktifliğin 15 – 17 Haziran tarihleri ortasında olacağı bir müddettir biliniyordu ve gelen son bilgilere bakıldığında bu noktada bir değişiklik olmadığı görünüyor. Aktifliğin 15 Haziran’da çevrimiçi olarak başlaması bekleniyor.

Lakin aktifliğin ayrıntılarına dair şimdi elimizde rastgele bir ayrıntı ne yazık ki bulunmuyor. İştirakçilerin kim olacağı, ne tipten çevrimiçi etkinlikler düzenleneceği üzere soruların karşılıklarının ise önümüzdeki haftalarda yanıtlanması bekleniyor. Varsayımlarımız ise oyunların demolarının tüm platformlar için fiyatsız yayınlandığı, çeşitli canlı yayınların yapılacağı bir aktifliğin bizi beklediği tarafında.