Domagoj Vida kimdir, nereli, kaç yaşında? Domagoj Vida hangi kadrolarda oynadı? Domagoj Vida’nın maaşı ne kadar?

Domagoj Vida kimdir, nereli, kaç yaşında? Domagoj Vida hangi kadrolarda oynadı? Domagoj Vida’nın maaşı ne kadar?

Şubat 13, 2021 0 Yazar: farukkscu

Günümüzde birbirinden çok spor branşı bulunuyor. Voleyboldan futbola, masa tenisinden basketbola kadar pek çok spor branşı bulunuyor. Bilhassa de dünya genelinde futbola olan ilgi her geçen gün artıyor. Futbol birçok vakit ulusal birlik ve beraberliği sağlıyor. Ayrıyeten kültürler ortası kaynaşmayı da sağlıyor. Her yıl belirli vakitlerde yapılan karşılaşmalar ile birlikte en başarılı futbol grupları seçiliyor. Bu ekiplerde oynayan futbolcuların performansları da yakından izlenebiliyor. Dolayısı ile karşılaşmalardaki ekiplerin başarısı direkt futbolcuların performansları ve muvaffakiyetleri ile direkt ilgilidir. Başarılı performanslar gösteren futbolcuların transfer süreçleri de buna nazaran belirleniyor. Domagoj Vida da dünya genelindeki en başarılı futbolcular ortasında gösteriliyor.

Domagoj Vida nereli?

Domagoj Vida 29 Nisan 1989 yılında Hırvatistan’ın Osijek kentinden dünyaya geldi. 1, 84 metre uzunluğunda olan Domagoj Vida stoper mevkiinde oynuyor. Hırvat ulusal futbolcu Domagoj Vida Harika Lig kadrolarından Beşiktaş’ta oynuyor. Küçük yaşlardan itibaren futbola ilgi duyan Hırvat futbolcu 1996- 2003 yılları ortasında Jedinstvo Donji Miholjac futbol grubunun alt yapısında oynadı. Başarılı futbolcu Domagoj Vida 2003- 2006 yıllarında Osijek futbol grubunun alt yapısında oynadı. Alt yapıda futbol deneyimi kazanan başarılı futbolcu 2006 yılında profesyonel futbola adım atmış oldu.

Domagoj Vida kaç yaşında?

32 yaşında olan futbolcu tüm gençlik yıllarını Hırvatistan’da geçirdi. Bu mühlet içerisinde Hırvat futbolcu 2006- 2010 yılları ortasında Osijek futbol ekibinde profesyonel futbol mesleğine başladı. Bu yıllar ortasında Osijek futbol ekibinde oynayan Domagoj Vida çıktığı 90 maçta toplam 6 gol attı. Sonrasında ise Domagoj Vida 2010- 2011 döneminde Bayer Leverkusen futbol ekibinde oynarken sadece 1 maça çıktı.

Dünya genelinde başarılı futbolcular ortasında yer alan Hırvat futbolcu Domagoj Vida2011- 2013 yıllarında Dinamo Zagreb futbol ekibinde top koşturdu. Çıktığı 44 maçta toplam 6 gol atan yetenekli futbolcu başarılı bir performans gösterdi. 2013- 2018 yılları ortasında Dinamo Kyiv futbol grubunda oynayan Domagoj Vida çıktığı 104 maçta 10 gol attı. Bunun yanı sıra Hırvat futbolcu 2018 yılında Harika Lig kadrolarından Beşiktaş’a transfer oldu. Siyah beyazlı forma ile 81 maça çıkan Hırvat futbolcu 10 gol attı.

Domagoj Vida maaşı ne kadar?

2017/18 dönemin devre ortasında bonservis ödenmeden siyah beyazlı grubu katılan Vida ile her dönem için 3 milyon Euro garanti fiyat karşılığında 4.5 yıllık muahede imzalandı. Hırvat Ulusal Takımı’nda da misyon yapan Vida’ya ayrıyeten 1.5 milyon Euro imza parası verilirken, menajerine de 1.2 milyon Euro ödendi.

Türkiye’ye hangi gruptan geldi?

Başarılı bir futbol mesleği olan Domagoj Vida Yaklaşık 2 dönem Dinamo Zagreb futbol kadrosunda top koşturduktan sonra 2013 yılında Dinamo Kyiv futbol kadrosuna transfer oldu. Uzun yıllar Dinamo Kyiv futbol ekibinde oynayan Domagoj Vida 2018 yılında ise Beşiktaş’a transfer oldu.

Uzun yıllar pek çok futbol grubunda oynayan Domagoj Vida 2018 yılında Türkiye Harika Lig ekiplerinden Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş’ta 81 maça çıkan Domagoj Vida toplam 10 gol attı. Domagoj Vida Beşiktaş’ta 24 numaralı formayı giyiyor. Hırvat futbolcu 2021 yılında da Beşiktaş’ta forma giyecek.

Domagoj Vida Ulusal Kadro mesleği

Başarılı futbolcu Domagoj Vida 2008 yılında Hırvatistan U- 19 ekibinde oynadı. Bu kadro ile hırvat futbolcu 4 maça çıktı. Domagoj Vida 2007- 2009 yılları ortasında Hırvatistan U- 20 futbol ekibinde top koşturdu Buradayken toplam 10 maça çıkan Domagoj Vida 2007- 2010 yılları ortasında Hırvatistan U- 21 ulusal grubu ile 19 maça çıkarak toplam 2 gol attı. Domagoj Vida 2011 yılında da Hırvatistan A ulusal kadrosuna çağırıldı. Hırvat futbolcu Domagoj Vida 2012, 2016 ve 2014 FIFA Dünya Kupası takımlarında da yer aldı.

Domagoj Vida futbol mesleği

Hırvatistan’ın başarılı futbolcuları ortasında yer alan Domagoj Vida Osijek kadrosu ile profesyonel futbol mesleğinde Hırvatistan 1. Ligi Prva HNL’da toplam 12 müsabakada vazife aldı. Başarılı bir futbol süreci geçiren Domagoj Vida Dinamo Zagreb’in de dikkatini çekti. Bayer 04 Leverkusen grubunda da forma giyen Domagoj Vida UEFA Avrupa Ligi’nde forma giydi. Hırvat futbolcu başarılı bir futbol mesleğine sahiptir.