Diablo II: Resurrected, Tüm Platformlar İçin Duyuruldu

Diablo II: Resurrected, Tüm Platformlar İçin Duyuruldu

Şubat 20, 2021 0 Yazar: farukkscu

Uzun vakittir hakkında çokça söylenti gelen ve artık geleceğine emin olduğumuz Diablo II remastered nihayet duyuruldu. 2020’nin başından itibaren sıkça haber olarak karşımıza çıkan lakin bir türlü resmi bir açıklama duyamadığımız Diablo II remastered, Diablo II: Resurrected ismi ile oyun severlerin karşısına çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Vicarious Visions’ın Activision bünyesinden çıkıp Blizzard’ın çatısı altına geçtiği haberini doğrular nitelikte bir duyuru ile gelen oyunun tanıtım görüntüsü yayınlandı. Oyun, yapılan duyuruya nazaran 2021’de karşımıza çıkacak fakat şimdi net bir tarih bulunmuyor.

Diablo II: Resurected ne üzere yeniliklerle gelecek?

Öncelikle belirtmekte yarar var ki Diablo II: Resurected, bir remake değil remastered. Yani aslında oyun ihtilal niteliğinde dev bir tekrar üretim değil; görsel ve mekanik manada yeni jenerasyon konsollar için güçlendirilmiş bir tekrar düzenleme.

Oyun, Assassin ve Druid oyuncu sınıfları da dahil olmak üzere Lord of Destruction genişletme paketindeki tüm içeriği içerecek. Grafiklerde, oyun mekaniklerinde ve ses efektlerinde yapılan iyileştirmelerin yanında, oyunun toplamda 27 dakika süren sinematikleri ise baştan aşağı yenilenecek.

Geçtiğimiz sene pandemi sebebiyle iptal edilmesinin akabinde bu sene online olarak gerçekleştirilen BlizzCon’da duyurulan Diablo II: Resurrected PS5, Xbox Series X ve PC için 4K 60 FPS oynanabilecekken birebir vakitte PS4, Xbox One ve Nintendo Swtich için de gelecek lakin daha düşük çözünürlük sunacak. Oyun, çapraz platform takviyesi ile gelecek.

Oyunun PC versiyonu için başlayacak alfa testlerine katılmak isterseniz buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Böylelikle Diablo II: Resurrected’i birinci deneyimleyenlerden biri olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Diablo II: Resurrected’in iki dakikalık tanıtım görüntüsü: