Derya Taygan, 11 yaşında 13 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu

Derya Taygan, 11 yaşında 13 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu

Şubat 4, 2021 0 Yazar: farukkscu

Ankara’da geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İzmir Çiğli Bilim Yerleşkesi öğrencisi 11 yaşındaki Derya Taygan, şampiyon oldu. Derya Taygan, antrenörünün tavsiyesi üzerine 13 yaş kümesinde yarıştı ve ortalarında, kendisinden yaşça büyüklerin de yer aldığı 11 sporcuyu geçerek birinci sırayı aldı.

“BU KERE GAYEM ALTIN”

Derya Taygan, “Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyayı aldım. Ülkemi dünyada en uygun formda temsil etmek istiyorum” dedi.

“ÖĞRENCİMİZ BİZLERİ GURURLANDIRDI”

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle, “Artistik buz pateni branşında Ulusal atletimiz ve kıymetli öğrencimiz Derya Taygan, daha evvel katıldığı birçok turnuva ve yarışta elde ettiği derecelerle bizleri gururlandırdı. Bulgaristan ve Sırbistan’da gerçekleşen turnuvalarda da ülkemizi muvaffakiyetle temsil etti. Öğrencimizi yürekten kutluyor, muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

“PANDEMİDE DE ATLETLERİN YANINDAYIZ”

Sportif faaliyetlerin akademik gelişimin bir kesimi olduğunu tabir eden Genel Müdür Ali İstek Lüle, “Öğrencilerimiz, genç yaşta sportif bir kimlik kazanarak disiplinli ve azimli çalışmayı öğreniyor. Pandemi sürecinde de, öğrencilerimizin ilgileri tarafında hem ferdi branşlar hem de kadro sporlarına iştiraklerini destekliyoruz” diye konuştu.