DC, Milestone Karakterlerinin Dönüş Tarihini Açıkladı

DC, Milestone Karakterlerinin Dönüş Tarihini Açıkladı

Şubat 13, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz ağustos ayında DC, birinci kere düzenlediği DC FanDome aktifliğiyle hayranlarını heyecanlandıran bir açıklama yapmıştı. Şirket, Milestone Media tarafından 1990’larda yaratılan kahramanların tekrar döneceğini tüm dünyaya duyurmuştu. Bugünse Milestone’un ortadan geçen yılların akabinde çıkacak birinci sinemalarının neler olacağı belirli olmaya başladı.

DC Comics, bugün yaptığı duyuruda şubat ayının ilerleyen günlerinde Milestone Returns #0’ın genişletilmiş dijital versiyonunun yayınlanacağını açıkladı. Milestone’un kurucu ortaklarından Denys Cowan ve Milestone ortağı Reginald Hudlin tarafından oluşturulan Milestone Returns #0, Static, Icon, Rocket ve Duo karakterlerini yeni maceralara atacak.

Milestone’un efsane karakterleri geri dönüyor:

26 Şubat günü Milestone Returns: Infinite Edition #0, öyküye 24 sayfalık bir ekleme daha yapacak. Yeni sayfalarda Cowan ve Hudlin ikilisi, “Big Bang” olaylarını tekrar anlatacak. Bu olaylarda Static ve Dakota kentindeki öbür karakterlerin nasıl güç kazandıkları yer alacak. Çizgi romanın baskılı versiyonuysa mayıs ayında piyasaya sürülecek.

Bununla birlikte Milestone, ikonik Milestone karakterlerine odaklanan üç yeni dijital küçük seri yapacak. Bu çizgi romanların ardında hangi isimlerin olduğuysa ilerleyen tarihlerde açıklanacak. Static, Icon & Rocket ve Hardware küçük serileri sırasıyla 12 Nisan, 21 Haziran ve 23 Ağustos tarihlerinde yayınlanacak.

DC, tüm bunlarla yetinmeyerek üstteki üç küçük serinin akabinde Earth M‘i de yayınlayacak. Cowan ve Hudlin ikilisi, bu seride yeni tanıtılan Duo karakteri üzere öteki Milestone karakterlerine odaklanacak. Tüm bunların dışında Static ve Hotstreak karakterlerinin yeni dizaynları, üstte yer alan fotoğraftaki halde olacak.

Reginald Hudlin, yaptığı açıklamada DC hayranları için bir öteki muştuyu de verdi. Static, Icon, Rocket ve Hardware’in yeni ‘sezonlarının’ sadece bir başlangıç olacağını belirten Hudlin, bu karakterlerle daha fazla öykünün de geleceğini belirtti. Bununla birlikte hayranların yeni çizgi romanlarda Blood Syndicate’i de göreceği açıklandı.