Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: Masada 13 vatandaşımızı şehit eden terör örgütünü bitirecek strateji de var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: Masada 13 vatandaşımızı şehit eden terör örgütünü bitirecek strateji de var

Şubat 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Toplantının ana gündem unsuru, terör örgütü PKK tarafından 13 vatandaşın Gara’da bir mağarada alıkonularak şehit edilmesi olacak.

HULUSİ AKAR BİLGİLENDİRME YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Terör örgütünün boyunduruğundan kurtaracak yeni stratejiler geliştiriyoruz” kelamlarının akabinde, örgüte yönelik önümüzdeki periyotta yapılacak mümkün operasyonlarla ilgili Ulusal Savunma Bakanı Hulûsi Akar’ın bir bilgilendirme yapması bekleniyor.

SALGINDA KADEMELİ ESNEME DE MASADA

Yeniden, kabinenin kıymetli gündem hususlarından bir oburu koronavirüsle uğraş olacak. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, alınan tedbirlerin koronavirüs tablosuna yansıması, yerli aşı çalışmaları, mutant virüs ve bugüne kadar yapılan aşılama ile ilgili bir sunum yapması planlanıyor. Toplantıda ayrıyeten, vilayet bazında kademeli esnemenin hangi kriterlere bağlı hayata geçirileceği de konuşulacak.

YENİ ANAYASA, ISLAHAT ÇALIŞMALARI VE DOLAR DA GÜNDEMDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taslak metni sunulan hukuk ve iktisat alanında yapılacak ıslahat çalışmaları da kabine toplantısında masaya yatırılacak. Ayrıyeten Erdoğan’ın tüm siyasi partilere, akademisyenlere, sivil toplum kuruluşlarına ve üniversitelere davette bulunduğu ‘yeni anayasa’ da toplantıda gündeme gelecek. İktisat alanında yaşanan gelişmelerin de ele alınacağı kabine toplantısında, dolar kurunun 7 liranın altına düşmesi de pahalandırılacak. Tekrar, bir evvelki kabine toplantısının da gündeminde olan besin fiyatlarındaki fahiş artışlarla ilgili atılan adımlar da ele alınacak.