Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yansısına karşın ABD’li kumandandan “PKK ile kol kolayız” bildirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yansısına karşın ABD’li kumandandan “PKK ile kol kolayız” bildirisi

Şubat 22, 2021 0 Yazar: farukkscu

ABD’nin terör örgütü DEAŞ ile çaba etmek gayesiyle kurduğunu açıkladığı koalisyonun sözcüsü Wayne Marotto, toplumsal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

PKK İLE KOL KOLAYIZ” İLETİSİ

TIPKI KUMANDAN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE BAYAN TERÖRİSTLERİ PAYLAŞMIŞTI

Marotto, paylaşımlarında sık sık PKK’lı teröristlere yer veriyor.

Geçtiğimiz günlerde sözcünün yaptığı açıklama ABD Merkez Komutanlığı CETCOM tarafından da paylaşılmış, “Kobani’nin kelamda özgürlüğü” kutlanmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ABD’YE REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin televizyon kanalında gerçekleştirilen özel programa görüntü bildiri göndermiş, ABD’ye teröre verdiği takviye nedeniyle reaksiyon göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son devirde Türk-Amerikan dostluğunun önemli biçimde test edildiği bir süreci daima birlikte yaşadık. Bilhassa PKK terör örgütü ve uzantılarıyla gayret konusunda NATO müttefikimizden istek ettiğimiz takviyesi ve dayanışmayı göremedik.” demişti.

“13 insanımızın şehit edildiği kalleş terör saldırısı sonrasında tüm müttefiklerimizden net tavır bekliyoruz” diyen Erdoğan, “Ne ülkemizin ne de bölgemizin geleceğinde DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden YPG’sine kadar eli kanlı katillerin hiçbirine yer yoktur” tabirlerini kullanmıştı.