CoD: Warzone’daki Hudut Bozan Küçük Kusur Giderildi

CoD: Warzone’daki Hudut Bozan Küçük Kusur Giderildi

Şubat 13, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve günümüzün en tanınan oyunlarından birisi olan Call of Duty: Warzone, son haftalarda ziyadesiyle eleştiriliyor. Daha evvel hilecileriyle gündeme gelen Warzone, ortaya çıkan ışınlanma ve görünmez oyuncu kusurları nedeniyle oyuncuları bir nebze kendisinden soğuttu.

Geçtiğimiz günlerdeyse Warzone’da oyuncuları rahatsız eden yeni bir yanılgı daha ortaya çıktı. Büyük kusurlar nedeniyle oyunu aslında eskisi kadar zevkle oynamayan oyuncular, bu kere kaybolan isabet işaretleri nedeniyle hudut oldu. Lakin bu küçük yanılgı en kısa müddet içinde geliştiriciler tarafından giderildi.

Warzone’daki yanılgı, yeni güncellemeyle giderildi:

Call of Duty: Warzone, öbür Call of Duty oyunları üzere oyunculara düşmanı vurdukları vakit gözüken bir isabet işaretine sahip. Birçok CoD oyuncusu bu işarete alışık olduğundan bilhassa uzak uzaklıkta düşmanı vurup vurmadıklarını anlamak için bu işarete bel bağlayabiliyorlar.

Bununla birlikte işaretin gözükmemesi, oyuncuların rakiplerini vurup vurmadıkları konusunda tedirginlik yaşamalarına da neden olabiliyor. Bugünse Raven Software, oyundaki yanılgıyı giderdiklerini Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımla açıkladı. Oyun için yayınlanan ufak güncelleme, bu kusurun yanı sıra kimi ufak tefek yanılgıları da ortadan kaldırdı.

Yeni güncellemeyle birlikte oyundaki silah tecrübe puanlarının çok oyunculu modda amaçlandığı üzere verilmemesi sorunu giderildi. Ayrıyeten “Loadout” menüsündeki kullanıcı arayüzünde meydana gelen birtakım yanılgılar da bu güncellemeyle birlikte oyundan kaldırıldı. Güncelleme, tüm platformlardaki oyuncular için yayınlandı.

Call of Duty: Warzone, meydana gelen yanılgılar dışında son olarak hileler nedeniyle gündeme gelmişti. Milyonlarca takipçiye sahip ünlü isimler, oyunu hile nedeniyle terk ettiğini açıklamıştı. Bu açıklamalardan çok kısa bir müddet sonra Activison harekete geçmiş, 60 bin oyuncunun hesabını banlamıştı.