Clubhouse’ın, Ulaştığı İndirme Sayısı Açıklandı

Clubhouse’ın, Ulaştığı İndirme Sayısı Açıklandı

Şubat 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz haftalarda, dünya genelinde yeni bir toplumsal ağ çılgınlığı başladı. Şu an için yalnızca iOS platformunda yayında olan ve yalnızca davet kodlarıyla dahil olunabilen “Clubhouse” isimli bu çılgınlık, her geçen gün biraz daha fazla sayıda kullancıya ulaşıyor. Dünyadaki herkesin tanıdığı Elon Musk’tan tutun da hükümet yetkililerine kadar çabucak herkesin bildiği isimlerin de dahil olduğu platform, önümüzdeki devirlerin en tanınan uygulamalarından bir tanesi olacak üzere görünüyor.

Taşınabilir bilgi ve tahlil platformu olarak hizmet veren App Annie isimli şirket, Clubhouse’ın indirme sayısını açıkladı. Yapılan açıklamalara nazaran bu uygulamanın indirme sayısı, 16 Şubat prestijiyle 8,1 milyona ulaştı. Bu istatistiğin daha da etkileyici tarafı, uygulamanın indirme sayısının şubat ayının birinci günlerinde yalnızca 2 milyonun bir tık üzerinde olmasıydı.

İşte Clubhouse’ın haftalık bazdaki indirme sayısı

App Annie tarafından yapılan açıklamalara nazaran platformun bu kadar süratli büyüyor oluşunun temel nedeni, Elon Musk ve Mark Zuckerberg üzere isimlerin Clubhouse’ta olmaları. Şirket ayrıyeten, indirme sayısının 2,6 milyondan fazlasının ABD’den geldiğini varsayım ettiklerini söylüyor. Yani kullanıcıların neredeyse yüzde 25’i, uygulamaya ABD’den dahil oluyor.

Clubhouse idaresi, daha evvel indirme sayısı ile ilgili resmi bir açıklama yapmamıştı. Fakat platformun bir numaralı ismi Paul Davison, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada haftalık faal kullanıcı sayısının 2 milyon civarında olduğunu duyurmuştu. Birtakım isimsiz kaynaklar tarafından yapılan açıklamalarda ise uygulamanın toplam kullanıcı sayısının 6 ila 10 milyon ortasında olduğunu tabir ediyor. Uygulamaya yalnızca davetiye aracılığıyla dahil olunuyor oluşu, indirme sayısı ile kullanıcı sayısının paralel olacağını, haliyle bu uygulamanın toplam kullanıcı sayısının da 8 milyon civarında olabileceğini düşündürüyor.