Clubhouse’da Birinci Defa Bir Açık Artırma Gerçekleştirildi

Clubhouse’da Birinci Defa Bir Açık Artırma Gerçekleştirildi

Şubat 11, 2021 0 Yazar: farukkscu

Uygunuyla kötüsüyle son haftaların en fazla konuşulan toplumsal ağ uygulaması olan Clubhouse, yeni bir unsur daha mesken sahipliği yaptı. ABD’den Türkiye’ye alışveriş imkanı sunan Amerikadaniste, sesli sohbet tabanlı toplumsal ağ uygulaması Clubhouse’da Mert Vidinli moderatörlüğünde bir açık artırma gerçekleştirdi.

Hususla ilgili olarak yapılan açıklamalara nazaran dün akşam gerçekleştirilen açık artırma aktifliği, Clubhouse’da yapılan birinci satışa yönelik aktiflik oldu. Ayrıyeten Amerikadaniste de kelam konusu açık artırma ile birlikte birinci kere bir satış kanalı olarak Clubhouse’u kullanmış oldu.

Kelam konusu aktiflikte ayakkabıdan çantaya kadar pek çok farklı eser, 1 dolar başlangıç fiyatıyla açık artırmaya sunuldu. Aktiflik odasındaki kullanıcılar, “el kaldırarak” eserler için yeni teklif verdiler ya da direkt satın aldılar. Aktiflik sırasında Marc Jacobs, Moschino, Pinko, Chiara Ferragni, Karl Lagerfeld ve Anthropologie üzere dünyaca ünlü pek çok markanın eserleri yeni sahipleriyle buluştu.

“Amerikadaniste olarak her vakit ayrıcalıklı bir alışveriş tecrübesini müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz” diyen Amerikadaniste Genel Müdür Yardımcısı Enes Güren, Clubhouse’da gerçekleştirmiş oldukları açık artırma ile ilgili olarak şu formda konuştu:

“Bu sefer WOMM tesiri ile orijinal bir mecra üzerinden kendimizi anlatmak istedik. Bu projeyi hayata geçirirken de bizi nitekim kullanan ve hizmetlerimizi deneyimlemiş bir isim olan Mert Vidinli ile yola çıktık. Amerikadaniste olarak yeni bir temas noktası yaratmak fakat bunu gerçekleştirirken de fungagement çerçevesinde kalması bizim için kıymetli bir noktaydı. Açık arttırma aktifliği esnasında sitedeki anlık kullanıcı sayımız 3 katına çıktı. Instagram profil ziyaretimizde ise 11 kat artış yaşandı. Ayrıyeten 1$’dan satışa sunduğumuz eserlerden de çok fazla sayıda gerçek fiyatı üzerinden sipariş aldık.”

Yeni pazarlama kanallarının büyüme fırsatı sunduğunu tabir eden Amerikadaniste Pazarlama Yöneticisi Taner Özçelik ise, “Pandemi sürecinden ötürü çok süratli bir formda herkesin elindeki tüm mecraları ve platformları süratli bir formda tükettiğini marka olarak gözlemliyoruz” dedi ve açıklamalarına şu halde devam etti:

“İlk devir biraz mecrayı gözlemleme ve manaya periyodu olarak geçirdik diyebiliriz. Ama sonradan gördük ki bizim dokunmak, temas etmek ve Amerikadaniste olarak öykümüzü anlatmak istediğimiz yanlışsız bir mecra olduğunu düşündük. Bizim açımızdan gerçek tüketici ile buluşmak ve WOMM tesiri yaratmak için çok bir hakikat kanal olduğuna karar verdik.

Birçok marka, kitlelerin aslında sıkıldığı Instagram canlı yayınlarını burayı taşımaya tercih etmişti. Ama biz Amerikadaniste olarak farklı bir boyut getirmeyi tercih ettik. Markaları samimi ve özgün olmaya zorlayan Clubhouse, bizim için hoş bir satış kanalı da olmaya aday bir platform olarak karşımızda duruyor.”