Çizimleri Buz Dağı Haline Getiren İnternet Sitesi

Çizimleri Buz Dağı Haline Getiren İnternet Sitesi

Şubat 23, 2021 0 Yazar: farukkscu

Joshua Tauberer isilmli bir yazılımcı, “Iceberger” olarak isimlendirilen bir internet sitesi yayınladı. Bu internet sitesi, hayal gücünüzün sonlarını zorlayarak yaptığınız bir çizimin, kutuplardaki bir buz dağı haline getiriyor. Bir mühlet bekledikten sonra da çizdiğiniz biçimin buz dağı olduğu takdirde nasıl görünebileceğini gösteren internet sitesi, pek çok kullanıcının ilgisini çekecek üzere görünüyor.

Iceberger projesi, buz dağlarının görünmeyen yüzlerinin de olduğunu vurgulamak hem bu doğal oluşumların ehemmiyetini göstermek hem de global ısınmaya dikkat çekebilmek için geliştirildi. Şu an için yalnızca iki boyutlu çizimler yapabildiğiniz site, üçüncü boyuta takviye vermeye başladığı takdirde çok daha tanınan bir hale gelebilir.

Iceberger, çok kolay kullanıma sahip

İnternet sitesine girdikten sonra yapmanız gereken tek şey, farenizi ya da parmağınızı kullanarak bir şeyler çizmek. Daha sonra yaptığınız bu çizim, iddiası pahalara nazaran hareket etmeye başlıyor ve çiziminizin ne kadarının su altında, ne kadarının da su üstünde kalacağını gösteriyor. Şayet bu tecrübesi yaşamak isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.