Christoph Daum: Fenerbahçe’den resmi bir teklif almadım

Christoph Daum: Fenerbahçe’den resmi bir teklif almadım

Şubat 25, 2021 0 Yazar: farukkscu

Fenerbahçe’nin Göztepe’ye kaybettiği maç sonrasında oynattığı berbat futbol nedeniyle reaksiyon çeken Erol Bulut‘un yerine ismi geçen Christoph Daum, Alman Bild Gazetesi‘ne açıklamada bulundu.

“FENERBAHÇE’DEN RESMİ BİR TEKLİF ALMADIM”

“Fenerbahçe’den teklif aldınız mı?” sorusuna yanıt veren Daum, “Fenerbahçe’den resmi bir teklif almadım” biçiminde yanıt verdi. Daum’un “teklif almadım” açıklamasına karşın Alman Bild Gazetesi, “Daum bir teklif almadığını açıklasa da bu teklif beklenenden daha süratli bir biçimde gelebilir. Çünkü Fenerbahçe şampiyonluk yolunda yara aldı ve bu tablo pazar günü oynanacak olan Trabzonspor maçından sonra da ağırlaşabilir. İstanbul’da bir kurtarıcı üzere getirilen süperstar Mesut Özil, neredeyse bir yıl boyunca idman yapamadan rekabete dayalı bir ligde form arıyor” denildi.

DAUM: FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLUR

Daum kısa bir müddet evvel verdiği röportajda Fenerbahçe’nin kaliteli takımı ile şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu söylerken, “Fenerbahçe teknik yöneticisi Erol Bulut’un teknik takımında yer alan Emre Belözoğlu, Selçuk Şahin, Volkan Demirel, Mehmet Yozgatlı ve Aurelio üzere isimleri yakından tanıyorum. Teknik heyetteki vazifeleri açısından mesleklerinin şimdi başında bulunuyorlar; fakat ben tekrar de onların başarılı olacağına inanıyorum. Fenerbahçe’de lider Ali Koç, şampiyonluğa oynayacağını düşündüğüm yeterli bir kadro kurmuş. Türkiye’de olağan bunlar şampiyon olmak zorunda diyeceklerdir; lakin hayır, ben bu kadro şampiyon olur diyorum. Bir de artık acil gereksinim olan 10 numara mevkiine oyuncu gelecek. Yanlış anlaşılmasın, o mevkide oynayabilecek olan Yunan Pelkas’ta çok güzel bir ofansif orta saha oyuncusu, ancak artık Mesut Özil ile daha da güçlü olacaklar. Toplamda büyük maddi yatırımlar yapıldı ve ben 20’de saymayı bıraktım, lakin çok sayıda yeni oyuncu alındı. Bence şampiyonluk yolundalar ve bu yolda yalnızca kendilerine yenik düşebilirler.” sözlerini kullanmıştı.