CHP’li Sancar’ın istifası ortalığı karıştırdı! Partide yeni skandal argümanları arka arda geldi

CHP’li Sancar’ın istifası ortalığı karıştırdı! Partide yeni skandal argümanları arka arda geldi

Mart 1, 2021 0 Yazar: farukkscu

CHP’de arka arda gelen milletvekili istifalarına bir yenisi dün eklendi. Partinin Denizli Milletvekili Teoman Sancar toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

İSTİFANIN NEDENİ MERAK EDİLDİ

Sancar’ın Muharrem İnce’nin partisine geçeceği savları gündemdeki yerini korurken, Partiye yeni katılan üyelere rozet takan Sancar’ın bir gün sonra istifa etmesi başlarda soru işareti bırakmıştı.

GÖKÇEK BİRİNCİ PAYLAŞIMINI SİLDİ

Hususla ilgili olarak toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak Sancar’ı kutlayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Melih Gökçek, kısa müddette paylaşımını sildi ve yeni bir paylaşım yaptı.

“CHP BU OLAYIN ALTINDAN KALKAMAZ”

Gökçek yaptığı paylaşımda, “CHP Milletvekili Teoman Sancar hakkında ‘Sizi Kutluyorum’ diye tweet atmıştım, tweetimi sildim. Zira Teoman Sancar’ın istifası onurlu bir istifa değilmiş. Nedeni duyulduğunda yer yerinden oynayacak. CHP bu olayın altından kalkamaz. Lakin o kadar söyleyebilirim. Felaket ötesi” tabirlerine yer verdi.

“BU SKANDALIN ALTINDAN NASIL KALKACAK CHP”

Gökçek’in bu paylaşımı başlarda soru işareti bırakırken, CHP’de yaşananları yakından takip eden Hürriyet Gazetesi muharriri Yalçın Bayer de benzeri bir paylaşımda bulundu. Bayer, “Denizli Mv. Teoman Sancar CHP’den istifa etti. İşin diğer bir tarafı varmış! Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP? İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne” dedi.

CHP DAHA EVVEL TACİZ VE YOLSUZLUK OLAYLARIYLA SARSILMIŞTI

Daha evvel CHP’li birtakım belediyelerde yaşanan rüşvet ve yolsuzluk skandalları arka arda gündem olurken, bunu taciz skandalları takip etti. Birtakım CHP’li isimlerin tecavüz ve taciz skandalları günlerce konuşulmuştu.