CHP’li belediye lideri, AK Partili ismin müsaadeden gidiyor! O da öğrenciler için makam aracını satışa çıkardı

CHP’li belediye lideri, AK Partili ismin müsaadeden gidiyor! O da öğrenciler için makam aracını satışa çıkardı

Şubat 18, 2021 0 Yazar: farukkscu

“Biz yapalım örnek olsun” diyerek tüm belediye liderlerine davette bulunan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, dikkat çeken bir habere imza attı.

“ÇOCUKLARIMIZA BURS SAĞLAYALIM”

Makam aracını satışa çıkardığını duyuran Taşdelen, “Aracın değerlemesi yapıldı. Süreçleri tamamlandı ve ihaleye çıkıldı. İhale ilanımız gazetelerde yayımlandı. Ülke iktisadı bu haldeyken lüks makam araçlarına binmeyelim. Gelin o araçları satalım. Parasıyla gereksinim sahibi çocuklarımıza tablet alalım, burs sağlayalım ve toplumsal yardıma harcayalım” sözlerini kullandı.

450 BİN TL BEDEL BİÇİLDİ

9 Mart’ta saat 14.10’da Çankaya Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılacak ihalede Alper Taşdelen’in satışa çıkardığı Audi marka makam aracı için 450 bin TL muhammen bedel biçildiği belirtildi.

DİLOVASI BELEDİYE LİDERİ’Nİ ANIMSATTI

Taşdelen’in bu adımı, misyona gelir gelmez makam aracını satıp ilçedeki gereksinim sahibi öğrencilere kırtasiye materyali alıp dağıtan Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir’i hatırlattı. Şayir geçtiğimiz günlerde de ilçede ikamet eden 8 bin ortaokul, lise ve üniversite öğrencisine tablet dağıtacaklarını duyurmuştu.