Cenk Tosun, Beşiktaş’a geri dönmek için Fenerbahçe’den gelen 2 teklifi de reddetti

Cenk Tosun, Beşiktaş’a geri dönmek için Fenerbahçe’den gelen 2 teklifi de reddetti

Şubat 18, 2021 0 Yazar: farukkscu

Geçtiğimiz yıl devre ortasında ayağına kadar gelen Damien Comolli’ye olumsuz cevap veren yıldız futbolcu, ocak ayında da Emre Belözoğlu vasıtası ile iletilen teklifi kabul etmedi.

Sabah gazetesinin haberine nazaran; Mesleğinin doruğuna Beşiktaş ile ulaşan Cenk Tosun, Everton’a transfer olurken kulübüne de 22.5 milyon euro net bonservis bedeli ve bonuslar kazandırmıştı. Avrupa Şampiyonası öncesi İngiltere’den ayrılarak tekrar çıkış yakalama isteği olan 29 yaşındaki golcü ile CSKA Moskova ve Celta Vigo yakından ilgilendi. Lakin Cenk gelen teklifleri Beşiktaş için bekletti. Yıldız futbolcuya ocak ayında Fenerbahçe‘nin de teklif yaptığı ortaya çıktı.

KARTAL İÇİN MAAŞINDA İNDİRİME BİLE GİTTİ

Geçen yılın devre ortasında sarı-lacivertli kulübün eski sportif yöneticisi Damien Comolli’nin İngiltere’ye gidip şahsen görüştüğü lakin olumsuz cevap aldığı Cenk Tosun’la bu sefer de yeni sportif yönetici Emre Belözoğlu temasa geçti. Fakat deneyimli oyuncu, Türkiye’ye yalnızca Beşiktaş için dönmek istediğini belirtip Fenerbahçe’yi de geri çevirdi.

Tosun Paşa, siyah-beyazlı forma uğruna maaşından da indirim yapmayı göze alarak mukaveleyi imzaladı ve bu transferde memnun sona ulaşıldı.