Blade Sinemasının Senaristi Ortaya Çıktı

Blade Sinemasının Senaristi Ortaya Çıktı

Şubat 6, 2021 0 Yazar: farukkscu

Marvel Sinematik Kainatı‘nin 4. fazı, birkaç sene evvel duyurulmuştu. Yapılan bu duyuruya nazaran Black Widow ve Enternals sinemaları 2020 yılı içerisinde vizyona girecekti. Salgın sebebiyle bu sinemalar vizyondan uzak kalmıştı ve 2021 yılına ertelenmişti.

Ayrıyeten duyurulan fakat 4. fazda yer almayacak olan bir sinema daha bulunuyor: Blade. Daha evvel Wesley Snapes ile birlikte izlediğimiz Blade’i bu sefer Oscar ödüllü aktör Mahershala Ali canlandıracak. Şimdi vizyon tarihi muhakkak olmayan sinemanın senaryosunu kimin kaleme alacağı ortaya çıktı.

Blade’in senaristi Stacy Osei-Kuffour olacak

Şimdi resmi bir açıklama olmasa da ortaya çıkarılan bilgilere nazaran Marvel evrenindeki Blade karakterinin kıssasını Stacy Osei-Kuffour kaleme alacak. Stacy Osei-Kuffour, daha evvel Watchmen, Hunter, PEN15 ve Run üzere dizilerin muharrir takımında yer alan isimlerden bir tanesi.

Yer Aldığı projelerde daha çok editör konumunda bulunan Stacy Osei-Kuffour, Watchmen dizisinin bir kısmının (1. dönem 7. bölüm) senaryosunu kaleme aldı. Ayrıyeten yeniden kendisinin kaleme aldığı lakin şimdi hakkında hiçbir bilgi bulunmayan Binti isminde bir TV sineması de bulunuyor.

(Blade Trinity)

Marv Wolfman tarafından yazılan ve Tekrar Colan tarafından çizilen Blade, birinci olarak 1973 yılında okuyucuların karşısına çıkıtı. Birinci başta yan karakter olarak çıkan Blade, daha sonra başkarakter olduğu çizgi romanlara da kavuştu.

Üstte da söylediğimiz üzere Blade, sinema dünyasında daha evvel Wesley Snapes tarafından canlandırılıyordu. Sinemalardan sonra TV dizisi olarak da uyarlanan lakin ömrü pek de uzun sürmeyen Blade: The Series dizisinde Sticky Fingaz tarafından vampir avcısı karakterimize can verilmişti.