Bill Gates koronavirüs salgını ve mikroçip savlarıyla ilgili sessizliğini bozdu: Söylenenlere çok şaşırdım

Bill Gates koronavirüs salgını ve mikroçip savlarıyla ilgili sessizliğini bozdu: Söylenenlere çok şaşırdım

Ocak 28, 2021 0 Yazar: farukkscu

Birinci olarak 2019’un son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bugün ise global bir pandemiye dönüşen koronavirüs (COVID-19) dünya genelinde milyonlarca şahsa bulaşmış durumda.

Gezegenimizin bir numaralı ortak gündemi olmaya devam eden virüs pek çok komplo teorisinin de ortaya çıkmasına neden olmuş durumda. O komplo teorilerinden en dikkat çekeni ise ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft‘un kurucusu Bill Gates ile ilgili.

“SALGINDA BILL GATES’İN PARMAĞI OLABİLİR”

Geçtiğimiz periyotta eski ABD Lideri Trump’ın eski danışmanı tarafından da lisana getirilen komplo teorisine nazaran koronavirüs salgınının yaratılmasında Bill Gates’in parmağı olabilir.

“Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık” tabirlerini kullanan Roger Stone, Gates’in insanlara mikroçip takmak için salgını kullandığını argüman etmişti.

GATES ARGÜMANLAR KARŞISINDA ŞAŞKINLIK YAŞADI

Memleketler arası haber ajansı Reuters’a röportaj veren Gates, hakkındaki komplo teorilerine açıklık getirdi. Yaptığı açıklamalarda bu savlara çok şaşırdığını söyleyen Gates, bu kadar ön plana çıkacağını hiçbir vakit iddia etmediğini belirtti.

HER 100 ŞAHISTAN 44’Ü GATES ARGÜMANLARINA İNANIYOR

Geçtiğimiz aylarda Yahoo News için YouGov tarafından düzenlenen ve Cumhuriyetçi Parti’ye oy veren 1.640 yetişkinin katıldığı ankete nazaran, her 100 bireyden 44’ü Bill Gates hakkında ortaya atılan bu tezin gerçek olduğuna inanıyor.

Tıpkı habere nazaran bu tezlerin yanlışsız olduğuna inanıyor musunuz sorusuna yanıt veren Cumhuriyetçilerin %26’sı inanmadığını söylerken, %30’u da emin olmadıklarını söylüyor.