Başakşehir’den İrfan Can açıklaması: Galatasaray’a gitmek için baskı yapmadı

Başakşehir’den İrfan Can açıklaması: Galatasaray’a gitmek için baskı yapmadı

Şubat 4, 2021 0 Yazar: farukkscu

Başakşehir CEO‘su Mustafa Eröğüt, orta transfer devrinde Başakşehir’den Fenerbahçe‘ye giden İrfan Can Kahveci ile ilgili olarak Fanatik Gazetesi’ne konuştu.

İrfan’ın transfer sürecini anlatan Eröğüt, “Başkanımız Göksel Gümüşdağ, İrfan Can transferiyle alakalı Galatasaray ve Fenerbahçe’ye eşit düzeyde davrandı. Süreç boyunca da bu bu türlü devam etti. Birinci teklif Galatasaray’dan geldi ancak görüşmeler sonunda Fenerbahçe’yle anlaştık” tabirlerini kullandı.

“İRFAN CAN BİZE BASKI YAPMADI”

Mustafa Eröğüt, basında çıkan, “İrfan Can, Galatasaray’a gitmek istiyor” istikametindeki haberlerle ilgili olarak ise şunları söyledi: İrfan bu süreçte bize kararımız için hiç baskı yapmadı. Kulüp menfaatleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. İrfan Can’ın tam bir orta saha oyuncusu olmasında Emre Belözoğlu ve Abdullah Avcı’nın büyük hissesi vardı. Fransa ve Almanya’dan da kulüplerle görüştük lakin onların motivasyonu daha çok dönem sonu içindi. İrfan’a Fenerbahçe’de bol talihler diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum.