Baraj Bahar kim, gerçek ismi ne? Baraj Bahar karakterini canlandıran Gizem Karaca kimdir, kaç yaşında, nereli? Gizem Karaca eşi kimdir?

Baraj Bahar kim, gerçek ismi ne? Baraj Bahar karakterini canlandıran Gizem Karaca kimdir, kaç yaşında, nereli? Gizem Karaca eşi kimdir?

Şubat 3, 2021 0 Yazar: farukkscu

Salı akşamları FOX TV’de yayınlanan Baraj dizisi, severek izleniyor. Baraj dizisi takımında Bahar karakterini Gizem Karaca oynamaktadır. Hakan’ın kız kardeşi olarak Bahar’ı çağırması üzerine Nazım’ın Avukatı rolüyle diziye 17. kısımda dahil olmuştur. Başarılı bir avukat rolü oynayan Bahar, Nazım’ın davasını aldıktan sonra Hakan’ın asıl hedefinin Irmak’la birlikte olmak olduğunu anlamıştır. Pekala Baraj Bahar karakterini canlandıran Gizem Karaca kimdir, kaç yaşında? Gizem Karaca eşi kimdir?

GİZEM KARACA KİMDİR?

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca’dır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selaniklidir. Gizem 7 yaşındayken Amerika’ya Florida’ya taşındılar. Eğitimini orada tamamladı. İlkokul ikiye kadar İstanbul’da okuduktan sonra altı sene Florida, iki sene de Kanada derken toplam 13 okul değiştirdi. Türkiye’de başladığı ilkokula, New York’da devam etti, Florida’da bitirdi. 2007’de, 14 yaşındayken İstanbul’a döndü, Sonra lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Lisanı ve Edebiyatı kısmını kazandı. 2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansı onun hoşluk müsabakasına girmesini istemesiyle hazırlık sınıfından sonra okulu dondurmak zorunda kaldı.

Harika Yüzyıl isimli dizinin birinci 4 kısmında figüran olarak yer aldı. 2011 yılında Miss Turkey hoşluk müsabakasına katıldı ve 2. oldu. 2012 yılında yayınlanan “Eve Düşen Yıldırım” isimli diziyle başrol oynadı. Akabinde Emir’in Yolu isimli dizide yeniden başrol oynamıştır. New York’ta ‘New York Sinema Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Daha sonra Türkiye’ye geldiğinde “Benim Hala Umudum Var” isimli dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaşmıştır. Çok âlâ derecede İngilizce bilen Gizem Karaca’nın, hobileri ortasında fotoğraf yapmak, fotoğraf çekmek, cet binmek, dans etmek, kitap okumak, yürüyüş yapmak, tenis oynamak, yüzmek, hikaye yazmak varmış.

Gizem Karaca, 2017 yılında Kemal Ekmekçi ile evlenmiştir.

GİZEM KARACA DİZİ VE SİNEMALARI

İçimdeki Fırtına 2017

Unutsam Sevmeyi 2017

İstanbul Sokakları 2016

Seni Seviyorum Adamım 2014

Benim Hala Umudum Var 2013

Emir’in Yolu 2012

Konuta Düşen Yıldırım 2012

Baraj 2020