Baki Mercimek nereli, kaç yaşında? Baki Mercimek hangi ekiplerde oynadı? Baki Mercimek futbolu ne vakit bıraktı?

Baki Mercimek nereli, kaç yaşında? Baki Mercimek hangi ekiplerde oynadı? Baki Mercimek futbolu ne vakit bıraktı?

Şubat 3, 2021 0 Yazar: farukkscu

Türk futbolunun kıymetli isimleri ortasında yer alan ve büyük kadrolarda oynayan Baki mercimek, günümüzde futbol mesleğini tamamlamış oyunculardan biridir. Yurt dışında farklı kadrolarda oynayan Baki mercimek Türkiye’deki Anadolu ekiplerinde da futbol mesleğini sürdürdü. Bilhassa Beşiktaş ‘taki performansı ile dikkatleri üzerine çekerek tanınan Baki mercimek, mevkii açısından başarılı oyuncular içerisinde yer alıyor. Çok küçük yaşlarda futbol mesleğine başlayarak kıymetli muvaffakiyetler gösteren Baki mercimek hakkında birçok kişi de bilgi almaya çalışmaktadır. Ayrıyeten televizyonda gösterilen bir programda da yer alması ile birlikte Türkiye’de tanınmış isimler ortasına girdi.

Baki Mercimek nereli?

Baki mercimek hakkında en merak edilen bahisler içerisinde doğum yeri ve yaşantısı öne çıkıyor. Baki mercimek 18 Eylül 1982 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam kentinde doğmuş eski futbolculardan biridir. Birebir biçimde futbol mesleğine de Hollanda’da başlayan Baki mercimek, gösterdiği muvaffakiyet ve performans ile farklı kadrolara transfer oldu. Hollanda’da değişik akımlarda uzunluk göstermesinin akabinde Türkiye’ye transfer olan Baki mercimek, burada oynadığı ekiplerde da değerli başarılara imza atan isimlerden biridir.

Baki Mercimek kaç yaşında?

18 Eylül 1982 yılında doğduğu için Baki Mercimek şu an 38 yaşındadır. Futbol mesleğini tamamladıktan sonra televizyonda da dikkatleri üzerine toplayan Baki mercimek, Mesleksel açıdan en âlâ mesleğini Beşiktaş’ta gösterdi. Bulunduğu bölge itibariyle de hem Türkiye Ligi’nde Hem de Avrupa kupalarında oynayan Baki mercimek, şu an 38 yaşındadır.

Baki Mercimek hangi gruplarda oynadı?

Baki mercimek futbola 8 yaşında Ajax grubunun altyapısında başladı. 1998 yılında HFC Haarlem ekibine transfer olan Baki mercimek, buradaki değerli başarısı ve performansı ile bir arada İngiltere Premier Ligi’nin yolunu tuttu. Sandarlend kadrosunda 2 yıl çaba gösterdikten sonra 2002 yılında Telstar ekibine transfer oldu. Burada bir periyot kiralık olarak karı yeni sürdürdükten sonra Türkiye’nin Anadolu grupları ortasında yer alan Gençlerbirliği grubuna transfer oldu.

Harika Lig’de Gençlerbirliği ekibi ile 3 yıl boyunca uzunluk gösteren Baki mercimek, büyük ekiplerin da dikkatini çekti. Böylelikle Beşiktaş’a transfer olan Baki mercimek mukavelesinin sona ermesi ile bir arada Ankaraspor’a transfer oldu. Lakin TFF kararı ile Ankaraspor kime düşürüldükten sonra, MKE Ankaragücü kadrosuna geçti.

Buradan da Diyarbakırspor’a geçerek ter döken deneyimli oyuncu, 2010-2011 yılında Karşıyaka SK ekibine transfer oldu. Bir sene sonra Bugsaş spora transfer olan Baki mercimek, 2 yıl sonra Gaziosmanpaşa kadrosu ile mesleğini sürdürdü. Akabinde yine Bugsaşspor’a geçiş yapan oyuncu mesleğini burada devam ettirdi.

Baki Mercimek 2021’de hangi grupta oynuyor ve maaşı ne kadar?

Baki mercimek en son Bugsaşspor’da oynadıktan sonra futbol hayatına bu grupta son verdi. Jübilesini 2015 yılında gerçekleştiren Baki mercimek, daha sonra rastgele bir kadroda oynamadı. Bu sebepten ötürü şu an profesyonel futbolcu olmadığı için rastgele bir ekipten maaş almıyor. Lakin oynadığı gruplar üzerinden kadrolara bağlı olarak değişik yıllarda farklı maaşlar aldı. Futbol mesleğinden sonra televizyonda da uzunluk gösteren Baki mercimek, bu sebepten Türkiye’nin tanıdığı futbolcu isimlerinden biridir.

Baki Mercimek Ulusal Ekip mesleği

Baki mercimek farklı kategorilerde 8 sefer ulusal grup formasını terletti. İki kere U-21 ekibinde oynayan Baki mercimek, 5 sefer da A2 ulusal grubunda oynadı. Türkiye A Ulusal formasını ise 1 kere giyen Baki mercimek toplana 9 defa ulusal kadroda misyon aldı. Bilhassa defans bölgesinde gösterdiği muvaffakiyet ile dikkatleri üzerine toplayan Baki mercimek, Beşiktaş başta olmak üzere birçok farkı grupta oynayan en değerli atletlerden biri olarak ön plana çıkıyor.