Bakasetas’a sorduğu soru başına bela olan gazeteci istifa etmek zorunda kaldı

Bakasetas’a sorduğu soru başına bela olan gazeteci istifa etmek zorunda kaldı

Şubat 14, 2021 0 Yazar: farukkscu

Trabzonsporlu Yunan futbolcu Bakasetas’a bayrak sorusunu soran gazeteci istifa etti. Lokal Karadeniz gazetesi muhabiri olan Elif Alp basın toplantısı sırasında, Bakasetas’a, “Maç öncesi marşımız okunurken Türk bayrağına dönük durunca ne hissediyorsun?” diye sormuş futbolcu da soruya reaksiyon göstererek, “Ben futbolcuyum ve sırf futbola odaklanıyorum” yanıtını vermişti.

“BEKLERDİM Kİ ERENCE DE AÇIKLAMA YAPSIN”

Trabzonspor da Ezgi Alp’in akreditasyon alanlarına girişini iptal ederek sorunun ‘ırkçı’ bir yaklaşımla yöneltildiğini ve gazeteciliğin ahlaki ve etik kıymetleriyle bağdaşmadığını açıklamıştı. Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu ve taraftarların da yansısına neden soruyu soran Alp ise bugün toplumsal medyada yaptığı açıklama ile Karadeniz gazetesinden istifa ettiğini duyurdu.

Açıklamasında kelam konusu soruyu sormasını spor müdürü Nihat Erence’nin istediğini belirten Ezgi Alp, “mesleğe yeni başlayan bir olarak sorunun nereye gideceğini kestiremediğini” belirtti. Büyük bir kusur yaptığını fark edince olayın olduğu gün istifasını verdiğini belirten Ezgi Alp, “Burada hatalı aramıyorum, tek hatalı benim! Lakin beklerdim ki bu soruyu bana sorduran Nihat Erence de bir açıklama yapsın. Hatta benim yapmam gerekeni yaparak istifa etsin. Bunları yapmak bir tarafa bugün spor sayfasında o sorunun yanlışsız olduğunu savunacak kadar ‘egoist’, diğerlerini suçlayacak kadar da ‘pişkin’ bir yayıncılık örneği sergiledi!” dedi.

“SORU SİPARİŞ EDİLMİŞTİ”

Gazetenin başka yetkililerinin bu türlü bir soru sorulacağından haberi olmadığını belirten Alp, “O soruyu bana WhatsApp üzerinden gönderen Nihat Erence’nin de diğerinden ‘sipariş’ aldığı ortadaydı. Zira gelen metnin üzerinde ‘iletildi’ yazıyordu” dedi.