Bakan Koca’dan ücretsiz aşıya para verildi tezine cevap: Aşı savaşının olduğu bir dünyada üretici firma aşıyı parasız verir mi?

Bakan Koca’dan ücretsiz aşıya para verildi tezine cevap: Aşı savaşının olduğu bir dünyada üretici firma aşıyı parasız verir mi?

Şubat 26, 2021 0 Yazar: farukkscu

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca‘nın başkanlığında saat 17.00’da başlayan Bilim Konseyi Toplantısı sona erdi. Gündem hususunu 1 Mart’ta başlayacak kademeli olağanlaşma ve yerinde karar periyodu hazırlıklarının oluşturduğu toplantı sonrası konuşan Bakan Koca, sürece ait merakla beklenen bilgileri paylaştı.

TEZLERE KARŞI KONUŞTU

Bakan Koca, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Çin’den gelen 1 milyon doz fiyatsız aşının Devlet Gereç Ofisine her bir dozu 12 dolardan fatura edildiği” savına karşı, “Ben bilhassa pandemi sürecinde merkezde durarak 83 milyon vatandaşımıza eşit formda hizmet etme çabası içinde oldum. Maalesef bu devirde vatandaşımızın zihnini bulandırmak ve siyasi arenaya çekmek isteyenler oluyor.” dedi.

“VEREMEYECEK HİÇBİR HESABIMIZ YOK”

Kelamlarına devam eden Bakan Koca, “Vatandaşımıza bu manada veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Ben bu yaklaşımı, davranışı, birlik ve beraberliği bozma noktasındaki bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Veremeyecek hiçbir hesabımız da yok. Bilhassa 83 milyon vatandaşımızla birlikte, bir arada olarak çabayı devam ettirmekten yanayım. Muvaffakiyet da 83 milyon vatandaşımızın olmuş olacak. Bununla ilgili ayrıntılı bilgiyi de vatandaşımızın zihnini bulandırmak isteyenlere cevaben, vatandaşımıza yönelik yarın (bugün) basın toplantısında ayrıntılı açıklamada bulunacağım.” sözlerini kullandı.