Ayşe Begüm Onbaşı, madalyalarına yenilerini eklemek istiyor

Ayşe Begüm Onbaşı, madalyalarına yenilerini eklemek istiyor

Şubat 6, 2021 0 Yazar: farukkscu

Aerobik cimnastikte gençler dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan ulusal sportmen Ayşe Begüm Onbaşı, madalyalarına yenilerini eklemek için ağır bir çalışma programı yürütüyor. Bu sene gerçekleştirilecek Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılı olmak için Akhisar’da çalışmalarını sürdüren Red Bull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye’ye yeni madalyalar getireceğine inandığını söyledi.

Büyük şampiyonalara hazırlanırken Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan büyük takviye gördüğünü söz eden ulusal sportmen “Pandemi sürecinde çalışmalarıma devam edebilmem için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Federasyon Liderimiz Suat Çelen olmak üzere bana çok yardımcı oldular. Bu süreç boyunca beni daima arayarak dayanak verdiler. Çalışmalarımın aksamaması için kondisyoner ve fizyoterapist sağladılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Ben de bu takviyelerin karşılığını madalyalarla vermek istiyorum.” diye konuştu.

Türkiye’de cimnastiğin yakın gelecekte daha da gelişeceğine inandığını lisana getiren Ayşe Begüm Onbaşı, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayesinde federasyonumuz, 81 vilayetimizde Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüklerimizin tahsis ettiği salonlarda cimnastiği Türkiye’ye yaymak için çok kıymetli bir proje yürütüyor. Bu projenin meyvelerini toplayarak, Türk cimnastiğinin daha da âlâ noktalara geleceğini düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.