Anthony Nwakaeme kimdir, nereli, kaç yaşında? Anthony Nwakaeme hangi kadrolarda oynadı? Anthony Nwakaeme’nin maaşı ne kadar?

Anthony Nwakaeme kimdir, nereli, kaç yaşında? Anthony Nwakaeme hangi kadrolarda oynadı? Anthony Nwakaeme’nin maaşı ne kadar?

Şubat 10, 2021 0 Yazar: farukkscu

Anthony Nwakaeme Muhteşem Lig’de etkin olarak forma giyen Afrika kökenli futbolculardan bir adedidir. Harika ligde forma giydiği devirlerde isminden sıkça kelam ettiren Anthony Nwakaeme epeyce yetenekli bir futbolcudur. Anthony Nwakaeme maç esnasında yapmış olduğu resital hareketleri ile üstün ligde oynadığı kulübün taraftarı tarafından çok sevilen bir isim haline gelmiştir. Anthony Nwakaeme forvet mevkisinde forma giymektedir. Çalım yeteneği hayli yüksek bir futbolcudur.

Anthony Nwakaeme kimdir?

Anthony Nwakaeme 1.85 metre boya sahip bir futbolcudur. Tam ismi ise Anthony Nnaduzor Nwakaeme’dir. Muhteşem lig grubu ile 2022 yılına kadar kontratı devam etmektedir. Sağ ayaklı bir futbolcu olan Anthony Nwakaeme sol kanatta forma giymektedir. Anthony Nwakaeme’nin şuan ki yeni piyasa bedeli 5 Milyon Euro’dur. Santrafor ve forvet ardında da forma giyebilen bir futbolcudur. En yüksek bonservis bedeline 2020 yılında ulaşmıştır.

Anthony Nwakaeme nereli?

Anthony Nwakaeme’nin Nijerya’nın Lagos kentinde doğmuştur. Nijerya asıllı bir Afrikalıdır.

Anthony Nwakaeme kaç yaşında?

Anthony Nwakaeme 1989 doğumlu olup 32 yaşındadır.

Türkiye’ye hangi ekipten geldi?

Türkiye’ye İsrail gruplarından olan Hapoel Beer Sheva ekibinden gelmiştir. Anthony Nwakaeme 2021 yılı prestiji ile Trabzonspor ile olan mukavelesi devam etmektedir. Trabzonspor’da oynamaktadır.

Anthony Nwakaeme maaşı ne kadar?

Anthony Nwakaeme Trabzonspor’da 1.5 Milyon Euro maaş almaktadır. Kadrosunda en fazla maaş alan futbolculardan birisidir.

Anthony Nwakaeme’nin hayatı

Anthony Nwakaeme Nijerya Lagos’da doğdu. Anthony Nwakaeme 2006 yılında ailesi ile birlikte Danimarka’ya göç etti. Danimarka’da Velje Kolding kulübü ile birlikte futbol hayatına başladı. Anthony Nwakaeme bu kulüpte 2010 yılına kadar forma giydikten sonra Romanya kulübü olan U Cluj kulübüne transfer olmuştur. Transfer olduktan sonra bir öteki Romanya kulübü olan Arieşul Çeşitte kulübüne bedelsiz bir formda kiralanmıştır.

2010 – 2011 döneminde bu grupta forma giyen Anthony Nwakaeme sadece 8 maçta forma giymiştir. Bu devirde yaşadığı sakatlıklardan ötürü bu grupta fazla forma bahtı bulamamıştır. Anthony Nwakaeme 2012 – 2013 dönemi için ise bir öbür Romanya ekibi olan Petrolul Ploeşti kulübü ile anlaşmıştır. Peetrolul Ploieşti kulübü ile yalnızca 3 maça çıkmıştır. Karşılıklı olarak mukavelesini fesh ettikten sonra 2013 yılında 6 aylık eski grubuna geri dönmüştür. U Cluj grubu ile 6 aylık performansının akabinde tekrardan yollarını ayırmıştır. Bu tarihten itibaren bedelsiz bir halde İsrail’e transfer olmuştur.

İsrail liginde uğraş eden Hapoel Ranana grubu ile forma giyen Anthony Nwakaeme bu gruba bedelsiz transfer olmuştur. 2013 – 2015 yılları ortasında 55 maça çıkarak 13 gol atmıştır. Bu performansı ona İsrail’in en büyük kadrolarından olan Hapoel Beer Sheva kapılarını açacaktır. 2015 yılında Hapoel Beer Sheva kulübü ile anlaşan Anthony Nwakaeme bu kulüpte tam 3 yıl forma giymiştir. Hapoel Beer Sheva kulübü ile 95 maça çıkan Anthony Nwakaeme 35 gol atmayı başarmıştır. Dikkat çeken oyuncular ortasına girmeyi başarmıştır.

Anthony Nwakaeme 2018 yılında yolu Türkiye ile kesişmiştir. Oyuncunun tarihi için de birinci defa bonservis bedeli ödenmiştir. Trabzonspor 1.1 Milyon Euro’luk bonservis bedeli karşılığında futbolcuyu takımına katmıştır. Anthony Nwakaeme Trabzonspor’da geldiği günden beridir en tesirli performans sergileyen futbolculardan bir tanesi olmuştur. Bilhassa dripling yeteneği ile birlikte harika ligde en fazla ilgi gören oyunculardan bir tanesi olmuştur. 2018 yılında Trabzonspor ile 4 yıllık mukavele imzalamış olan Anthony Nwakaeme Trabzonspor’un vazgeçilmez 11 oyuncularından birisidir. Üstün lig takımında 9 numaralı formayı terletmektedir. Anthony Nwakaeme mesleği boyunca 300’e yakın resmi maçta forma giyerek 100’e yakın da gol atmayı başarmıştır.

Harika lig takımında Anthony Nwakaeme bilhassa asistleri ile dikkat çekmektedir. Trabzonspor’un kritik maçları kazanmasındaki en değerli hisse sahibidir. Birebir vakitte Anthony Nwakaeme Trabzonspor ile Avrupa maçlarında da sahne almıştır. Bu performansı nedeni ile 2020 yılında pahası 5 Milyon Euro’ya kadar yükselmiştir. 6 milyon Euro özgür kalma bedeli vardır.

Anthony Nwakaeme’nin Ulusal Grup hikayesi

Anthony Nwakaeme birinci sefer Nijerya ulusal grubuna 2017 yılında davet edilmiştir. Yetenekli golcü futbolcu Anthony Nwakaeme Nijerya ulusal grubu ile sadece 1 maçta forma giyme talihi bulmuştur. 2017’den beridir ulusal ekip oyuncusudur.