Amazfit GTR 2 ve GTS 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Amazfit GTR 2 ve GTS 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Şubat 17, 2021 0 Yazar: farukkscu

Çinli teknoloji üreticisi Huami, bundan birkaç ay evvel düzenlediği bir aktiflikte Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 isimli akıllı bilekliklerini duyurmuştu. Sahip oldukları özellikler açısından kardeş üzere görünen eserlerin dikkat çeken yanları, kullanım mühletleri olarak açıklanmıştı. Bu bağlamda Amazfit GTR 2 14 gün, GTS 2’nin ise 7 gün boyunca kesintisiz kullanım imkanı sunulduğu söz edilmişti. İşte bu akıllı bileklikler, Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.

Amazfit GTR 2, tasarım açısından Samsung Galaxy Watch 3‘le benzerlik gösteriyor. Amazfit GTS 2’nin dizaynına baktığımızda ise daha çok Apple Watch havası görüyoruz. Haliyle tasarım açısından şık diyeceğimiz bileklikler, rakiplerinden daha uygun olan fiyatlarıyla da tercih nedeni haline gelecek üzere görünüyor.

Karşınızda Huami Amazfit GTR 2

Huami Amazfit GTR 2, pek çok akıllı bileklik modelinde olduğu kalp atış ölçümü yapabiliyor. Kandaki oksijen düzeyini de ölçebilen Amazfit GTR 2, uyku takibine ek olarak uyku sırasındaki nefes alış veriş durumunu da takip edebiliyor. 4 GB kapasiteli geniş bir depolama alanı imkanı tanıyan bileklik, Wi-Fi ve GPS üzere özelliklerin yanı sıra “XiaoAI” asistanına da takviye veriyor. Tüm bunlara ek olarak, bu akıllı bileklik ile 90 farklı spor aktivitesinin ayrıntılı takibini de yapabiliyorsunuz.

Amazfit GTS 2’nin tasarımı ise şöyle

Amazfit GTS 2’nin sahip olduğu teknik özellikler ile GTR 2’ninki büsbütün tıpkı. Yani bu modelde de kalp atış, kandaki oksijen ölçüsü ölçümlerinin yanı sıra uyku ve uykudaki teneffüs takibi yapılabiliyor. Ayrıyeten, 90 farklı spor aktivitesinin takibi, bu eser aracılığıyla da yapılabiliyor. GTR 2’de 14 gün kullanım imkanı sunulurken bu eserde 7 gün kullanım imkanının sunulmasının tek nedeni, iki bileklik ortasındaki ekran boyutu farkından kaynaklanıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Amazfit GTS 2 ve Amazfit GTR 2, ülkemizdeki e-ticaret platformları üzerinden satın alınabiliyor. Her iki eserin ortasında ise yalnızca 100 TL’lik fiyat farkı bulunuyor. Buna nazaran tüketiciler, GTR 2’ye 1.699 TL, GTS 2’ye ise 1.599 TL karşılığında satın alabilecekler.