Ali Akman: Beni Manchester City de istedi lakin Almanya’yı seçtim

Ali Akman: Beni Manchester City de istedi lakin Almanya’yı seçtim

Şubat 12, 2021 0 Yazar: farukkscu

Bursaspor ile mukavele uzatmayıp Alman grubu Eintracht Frankfurt ile 4 yıllık kontrat imzalayan, bu nedenle de Yeşil-Beyazlı takımda kadro dışı bırakılan Ali Akman, Goal Türkiye’ye verdiği röportajda transfer süreci hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

İşte 2002 doğumlu yıldızın yaptığı açıklamalar…

“MANCHESTER CITY DE İSTEDİ”

“Aslında İtalya ve İspanya’dan da teklifler vardı. Atalanta, Valencia üzere. Manchester City çok önemli bir adaydı. Tercih yapmam gerekiyordu. Bir orta aklım Manchester City’e gitti ancak yeterlice düşündükten sonra karar vermek çok da güç olmadı. Adım adım ilerlemek istedim. Almanya’da bana daha düzgün eğitim vereceklerini düşündüm. Almanya, genç oyuncuların kesinlikle gitmesi gereken bir yer. Ozan Kabak ile görüştüm, ‘Hiç düşünme bile. Almanya’ya gittiğinde farkı daha âlâ anlayacaksın’ dedi. Bence çok hoş şeyler olacak, şu anda farkına varamıyorum fakat gittiğimde daha güzel anlayacağım. Almanya’nın benim için en gerçek okul olduğunu düşünüyorum.”

“OYUN ŞEKLİM AGÜERO’YA BENZİYOR”

“Açıkçası tam bir Roberto Firmino hayranıyım. Daima onun görüntülerini izliyorum. Hakikaten diğer düzeyde bir oyuncu. Çok beğeniyorum. Lautaro Martinez’i de çok beğenerek izliyorum. Bunların dışında alışılmış ki Kun Agüero. Bilhassa Adana Demirspor’a attığım aşırtma golü, ‘Agüero golü’ olarak nitelendirildi ve bu da benim hoşuma gitti. Benim de oyun şeklim, Kun Agüero’ya benziyor.”

“YAŞIM İLERLEDİKÇE FİZİĞİM DE GELİŞECEK”

“Aslında tam da o yüzden sevinçliyim. Zira bu eksiklik benim elimde olan bir şey değil ve büsbütün yaşa bağlı. Yaşım ilerledikçe gelişeceği için o bahiste içim rahat. Ben başka kısımları hallettikten sonra, fizik için gerçek gelişimi de kaydedeceğimi düşünüyorum. O yüzden o mevzuyu çok fazla başa taktığımı söyleyemem. Her şeyin bir vakti var.”

“BENİ ÇOK FARKLI FUTBOLCU YAPACAKLAR”

“Adi Hütter beni aradı. Frankfurt’ta çok âlâ bir birliktelik olduğunu, orada taktiksel manada da çok güzel gelişebileceğimi söyledi. Orada herkesin kalbini ortaya koyduğunu da ekledi. Beni beklediğini ve bana güvendiğini söz etti. Onun dışında Frankfurt Sportif Yöneticisi Fredi Bobic ile de konuştum. Scout şefi Manga ile beni fevkalade bir halde tahlil etmişler. Bence bir Alman kulübü oyuncuyu alıyorsa ondan çok büyük beklentileri vardır. Beni çok ayrıntılı izlemişler ve benden eminler. Gittiğimde beni çok farklı futbolcu yapacaklar. Benim de heyecanım tam da bu yüzden. Orada düzey atlayacağımı düşünüyorum.”

“LİVERPOOL, REAL MADRİD, BARCELONA İSTERİM”

“Frankfurt’ta uygun bir kadro var. Öncelikle orada hoş bir hava yakalayıp Frankfurt forması ile Avrupa kupalarında oynamak istiyorum. Orada eğitimimi tamamladıktan sonra uzun vadede İngiltere Premier Lig’e yahut La Liga’dan üst seviye ekiplere gitmek isterim. Liverpool, Real Madrid ve Barcelona üzere. Barça olursa harika olur. O düzeylere çıkmak olağan ki kolay değil. Lakin özgüvenim var. Mental açıdan güçlüyüm ve karşılaşacağım zorlukların farkındayım. Buradan en kıymetli nokta her geçen gün daha fazla çalışmak.”

“YALÇIN KOŞUKAVAK GÖRDÜĞÜM EN DÜZGÜN TAKTİSYEN”

“Kesinlikle Yalçın Koşukavak. Benim şu ana kadar gördüğüm en düzgün taktisyen. Bakıldığında Pep Guardiola’nın oynattığı oyunu Türkiye’de oynatmaya çalışıyor. Fakat o oyunlar için dönem başında bir grup alıp, uygun bir mühlet geçirmesi gerek. Ondan çok şey öğrendim. Bir gün kesinlikle tekrardan çalışmak isterim.”

Kaynak: Goal Türkiye