AK Partili Tuzla Belediyesi’nden grevdeki CHP’li belediyelere çöp göndermesi

AK Partili Tuzla Belediyesi’nden grevdeki CHP’li belediyelere çöp göndermesi

Şubat 27, 2021 0 Yazar: farukkscu

CHP’li belediyelerden Bakırköy ve Kadıköy’de başlayan grev dalgasına Ataşehir, Kartal ve Maltepe‘den sonra Beşiktaş Belediyesi çalışanları de katıldı. Beşiktaş’ta personeller 15 Mart’ta uygulanmak üzere belediye binasına grev kararını astı.

MALTEPE’DE ÇALIŞANLAR GREVE DEVAM EDİYOR

Kadıköy’den sonra greve başlayan Maltepe Belediyesi’nde ise çalışanların bekleyişi devam ediyor. DİSK/Genel İş Sendikası’na bağlı bin 500 emekçi, haklarını alana kadar greve devam edeceklerini söyledi. Geçim düşüncesi yaşadıklarını, belediyenin haklarını vermesini talep ettiklerini belirten emekçiler, Kadıköy Belediyesi çalışanlarına verilen fiyatın birebirini istediklerini vurguladı. İlçeden gelen manzaralarda ise Maltepe sokaklarında çöp yığınları görülüyor.

“HEYKEL DİKİLECEK İNSANLARSINIZ”

İstanbul’da CHP’li birçok belediye çalışanlarının greve gitmesi sonrası AK Partili Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, toplumsal medya platformu Twitter üzerinden esprili bir görüntü ile paylaşarak CHP’li rakiplerine gönderme yaptı. Lider Yazıcı, Tuzla sokaklarında paklık yapan çalışanın görüntüsünü toplumsal medya hesabından paylaşarak, “Heykeli dikilecek insanlarınız” dedi. Paylaşım, toplumsal medyada geniş yankı buldu.

Görüntüde, Kemal Sunal’ın Çöpçüler Hükümdarı sinemasından akıllarda kalan müzik eşliğinde paklık yapan çalışanın imgeleri yer aldı. Toplumsal medya kullanıcıları görüntüye ilgi göstererek onlarca yorum yaptı.