Abdurrahim Albayrak’tan Mostafa Mohamed açıklaması: 20 milyon versinler alamazlar

Abdurrahim Albayrak’tan Mostafa Mohamed açıklaması: 20 milyon versinler alamazlar

Şubat 27, 2021 0 Yazar: farukkscu

Galatasaray’ın orta transfer devrinde takımına kattığı Mısırlı forvet Mostafa Mohamed’in mukavele ayrıntılarına ait açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak, tartışmalara son noktayı koydu. Sarı-kırmızılı kulüp transfer devrinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) yaptığı açıklamada 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu tarihinin Temmuz 2022’de sona ereceğini duyurmuştu. Lakin Zamalek Kulübü Galatasaray’ın Aralık 2021’e kadar bu parayı yatırması gerektiğini argüman etmişti.

“NASIL BU TÜRLÜ BİR HABER ÇIKIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM”

Sozcu.com.tr’ye açıklama yapan Galatasaray 2. Lideri Abdurrahim Albayrak, “Biz aslında bu sene sonuna kadar oyuncuyu katiyen takımımıza katacağız. Nasıl bu türlü bir haber çıkıyor bunu da anlamış değilim” tabirlerini kullandı.

“20 MİLYON VERSİNLER ALAMAZLAR”

Zamalek Kulübü İcra Konseyi Üyesi İbrahim Abdullah’ın “Mohamed için 4 milyon dolardan fazla bir teklif gelirse, Galatasaray cephesi bu sayıya denk yahut daha fazla ödeyeceği sayıyla bonservisi alabilir. Yoksa oyuncu Zamalek’e geri döner” kelamlarına cevap veren Albayrak, bunun yanlışsız olmadığını söyledi. Tecrübeli yönetici, “Tamamen temelsiz bir sav. Biz 4 milyon doları verdikten sonra isterse 20 milyon versinler alamazlar. Bizim onayımız olmak zorunda. Mostafa Galatasaray’ın futbolcusu olacak” tabirlerini kullandı.

Galatasaray’ın orta transfer periyodunda 1,5 yıllığına 2 milyon dolar bedelle kiraladığı 23 yaşındaki forvet, Muhteşem Lig’de şimdiye kadar oynadığı 4 maçta 3 gol atma başarısı gösterdi.