Abdurrahim Albayrak’ın 3 F.Bahçeli isimle ilgili tezlerine sert cevap: Şantaj yapıyorlar

Abdurrahim Albayrak’ın 3 F.Bahçeli isimle ilgili tezlerine sert cevap: Şantaj yapıyorlar

Şubat 18, 2021 0 Yazar: farukkscu

Fenerbahçe Yöneticisi Metin Sipahioğlu, Galatasaray 2. Lideri Abdurrahim Albayrak‘ın Vedat Muriqi, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci‘yle ilgili kelamlarına sert cevap verdi.

Albayrak’ın, “İrfan Can Kahveci, Galatasaray’a gelmeyi çok istedi. Galatasaraylı olduğunu söyledi. Her oyuncuyu alamazsınız. Biz Başakşehir kulübüne çıkabileceğimiz azamî sayısı söyledik. Benim hiçbir oyuncuya kırgınlığım olamaz. Yalnızca o değil ki… Bende ne fotoğraflar var ancak paylaşmıyorum, kimseye de vermedim. Mert Hakan’ın, hatta ofisimde gece 02:00’de boynuma sarılıp ağlayıp giden Vedat Muriqi’in fotoğrafları var” kelamlarına cevap veren Sipahioğlu, Bu palavraları söylemek de meziyet ister” diyerek Galatasaray 2. Lideri’nin savlarını cevapladı.

İşte Metin Sipahioğlu’nun açıklamaları;

Abdurrahim Albayrak, Vedat Muriqi, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci için konuştu. Sanırım bunu kapalı bir ortamda söylemişler, gazetelerde çıktı ve yalanlamadılar. Fenerbahçeli oyuncuların, Galatasaraylı olduğu palavrasını ortaya atıyorlar. Ayrıyeten yeniden bir şantaj var, elinde futbolcularla ilgili şeylerin olduğunu söylüyorlar. “VAR kayıtları elimizde” diyerek şampiyonluk için de şantaj yapmışlardı.

“TRANSFER USULSÜZLÜĞÜ YAPIYORLAR”

Galatasaray yurt içinde transfer usulsüzlüğü yapıyor, oyuncuları yapıyor. Oyuncuyu yanınıza alırsanız, bonservis pazarlığına işiniz kolaylaşır. Bonservis kolaylığı için bunu yapmaya çalışıyorlar. UEFA, FIFA ve TFF’nin kurallarına alışılmamış bir durumdur. Oğulcan Çağlayan’da da bunu yaşadık. Bizle alakası yok ancak biz bu oyunun bir paydaşıyız. Oğulcan Çağlayan bu işten ceza aldı. Anadolu kulüpleri bundan rahatsız. Tahminen onlar da konuşurlar.

“GALATASARAYLI FAKAT FENERBAHÇELİ İSİMLERE HAYRAN”

Fenerbahçe evvel oyuncunun kulübüyle anlaşır, sonra oyuncuyla görüşür. Vedat Muriqi için ‘Rize’de bir aslan yatıyor’ diyerek palavra söylediler. Vedat’ın Fenerbahçe formalı çocukluk fotoğrafları çıktı. birebir şeyi İrfan Can Kahveci için de yaptılar. İrfan’ın birkaç yıl ya da birkaç ay evvel kendi arabasından bir görüntüsü var. Emre Belözoğlu ve Alex ile ilgili kelamları var. Çok koyu bir Galatasaraylı lakin Fenerbahçeli isimlere hayran! Ortaya bir tane bile Galatasaraylı sıkıştırmamış. Artık onların kelamının prestiji kalmamış. Bu palavraları söylemek de meziyet isteyen bir mevzu.

“İNSAN BUNLARI SÖYLERKEN ÇEKİNİR”

Vedat, İrfan ve Mert Hakan’la fotoğraflarınız var, size neler söylemişler, boynunuza sarılıp ağlamış lakin Fenerbahçe gelip işi bitirmiş. Biz birkaç günde işi bitirdik. Madem bu kadar yakındınız, nasıl imza attıramadınız? 3’te 3! Fenerbahçe gelmiş, istemiş, almış ve götürmüş. İnsan bunları söylerken çekinir lakin onlar söylediği için biz çekinmiyoruz. 7. palavralarını da çıkarmış olduk.

“5 PUAN ÖNDE OLMAMIZ GEREKİYORDU”

Geçen sene Şiddetli algısı çektiler, bunu slogana dönüştürdüler. Akın yaptılar. O noktadan sonra Fenerbahçe çok önemli hakem kusurları zincirine maruz kaldı. Tıpkı periyotta en çok lehine karar verilen de ortada. Rıdvan Dilmen dönemi üzerinden Serdar Tatlı ile bağdaştırmaya çalışıp, bizi hakemleri etkileyen bir pozisyona sokmaya çalışıyorlar. Lakin Türkiye’nin karnı artık buna tok. İki haftada neler yaşandı. Galatasaray maçında net bir golümüz verilmedi. VAR çizgileri %100 robotla yapılmıyor. Topun ayaktan çıktığı an değişirse, her şey değişir. Kamera açısı, beden iz düşümü her şeyi değiştirir Manipülasyona açık bir sistem. Ozan’ın golü net bir gol. Galatasaray’ın Kasımpaşa maçında VAR durumu da ortada. Adil hakem ve VAR idaresiyle 5 puan önde olmamız gerekirken, birebir puandayız. Hangi grup, nasıl güçlendiriliyor, hepsi ortada.

“BİZ SÖYLESEK ORTALIK YIKILIYORDU”

Algıları yaparak hakem kusurlarının tarafları ağır biçimde değişti. Geçen sene de değişti, bu sene de değişiyor. Serdar Tatlı’yı isteyen lider kim? Mustafa Cengiz’in demeçleri ortada. Tıpkı şeyleri biz söylesek ve bu hakem kararları olsa, ortalık yıkılıyordu. Tarafsız spor yorumcuları bunları konuşmalı. Palavra zincirini, ispatlarıyla ortaya koyduk. Son haftalardaki hakem kusurları ve demeçleri de ortaya koyduk. Spor kamuoyu bu gerçekleri kendi araştırsın. Palavraya dönük propaganda yapanları da spor kamuoyu sorgulasın. Bu bahislerde bize bile gerek kalmaması lazım. Çatır çatır her şeyi ortaya koymakla yükümlüydük ve bunu da yaptık. Üslubumuz ağırsa, izleyenlerden özür dileriz. Bizi buraya Galatasaray’ın palavraları çekti. Bizi herkesle karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Bu düzeye geldiğimiz için üzgünüz. Bunu yapmak zorundaydık. Burası da Fenerbahçe Kulübü, milyonların hakkını savunmakla yükümlüyüz.