Abdurrahim Albayrak taraftarın yüreğine su serpti: Mohamed’i fazla teklif yapsalar da kimse alamaz

Abdurrahim Albayrak taraftarın yüreğine su serpti: Mohamed’i fazla teklif yapsalar da kimse alamaz

Şubat 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Mustafa Muhammed için Mısır basınının “4 milyon doların üzerinde teklif gelmesi halinde Zamalek bunu değerlendirir” tezine Galatasaray‘dan flaş bir karşılık geldi.

Galatasaray’da İkinci Lider Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı gruba geldiği dünden itibaren gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken ve Teknik Yönetici Fatih Terim‘den de tam not alan Mustafa Muhammed’in kontratıyla ilgili noktayı koydu.

“KİMSE TASA ETMESİN”

Mısır basını tarafından ortaya atılan “4 milyon doların üzerinde bir teklif gelmesi halinde Zamalek bunu değerlendirebilir” argümanına Milliyet aracılığıyla cevap veren Albayrak şu tabirleri kullandı:

“Mustafa Muhammed için kimse telaş etmesin. Galatasaray, 1 Temmuz 2022’ye kadar 4 milyon doları ödediği takdirde bonservisini alıyor. Bu parayı bugün ya da yarın da verebilir ve tüm soru işaretlerine noktayı koyabiliriz. Fakat ortada baş karışıklığına yol açacak bir durum yok.”

“KİMSE ALAMAZ”

“Kiralama bedeli 2 milyon dolar ve kulübümüz UEFA Finansal Fair-Play çerçevesinde hareket ediyor. Aslında bu nedenle kiralama+satın alma opsiyonu formunda bir mukavele yaptık. Bir kulüp gidip Mısır kulübü Zamalek’e 4 milyon dolardan fazla teklif etse de oyuncuyu alamaz.”

“HERKES İZLEMEKTEN KEYİF ALIYOR”

Muhammed’in Galatasaray’a çok yakıştığını belirten sarı-kırmızılı yönetimci, “Muhammed kadroya katılalı fazla bir müddet olmadı, ama onu izlemekten herkes büyük keyif alıyor. Yalnızca güzel bir futbolcu değil, birebir vakitte karakterli bir sportmen.” sözlerini kullandı.

“UZUN YILLAR SARI KIRMIZILI FORMAYI GİYECEK”

Mustafa Muhammed’in uzun yıllar Galatasaray’a hizmet edeceğinin altını çizen Albayrak, “Bu kalitesine karşın çok uygun sayılara oynuyor. Kendisi uzun yıllar sarı-kırmızılı formayı giyecek. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın” diye konuştu.

(Milliyet)