13 vatandaşımızın şehit edildiği mağaradaki “Vurun” talimatı Murat Karayılan’dan gelmiş

13 vatandaşımızın şehit edildiği mağaradaki “Vurun” talimatı Murat Karayılan’dan gelmiş

Şubat 19, 2021 0 Yazar: farukkscu

Terör örgütü PKK tarafından alıkonulan 13 vatandaşımız, Gara’da bir mağarada şehit edildi. Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan olay sonrası başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere çok sayıda isim sert iletiler verdi. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM’de milletvekillerine hitap ederek Gara’da sürdürülen operasyonuna ilişkin ayrıntıları paylaştı.

“TESLİM OLMALARI TARAFINDA DAİMA DAVET YAPILDI”

Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı kapsamında vatandaşlarımızı kurtarmak ve teröristleri tesiri hale getirmek için Gara’ya saat 5.45’te hava hamle harekatı başlatıldığı belirtip, şunları söylemişti: “Alana özel kuvvet ögelerimiz helikopterle indi. Birinci temasta 2 şehit ve bir yaralı verdik. Mağaranın içerisinden ateş edilip, el bombası atılıyordu. Askerlerimiz de gerekli karşılığı veriyordu. Teröristlere teslim olmaları tarafında daima davet yapıldı. Daha sonra mağara içinde ilerleme sırasında geçitlerin ve demir kapıların olduğu görüldü. İlerleme güç oldu.

HAREKATIN BAŞINDA ŞEHİT EDİLMİŞLER

Akşam saatlerine yanlışsız birinci terörist ‘Ateş etmeyin teslim olmak istiyorum’ diyerek dışarı çıktı. İçeride 7 terörist, 12’si Türk vatandaşı 1’i yabancı 13 kişinin olduğu, 13 kişinin 05.45’te başlarına kurşun sıkılarak öldürüldükleri tabir edildi.”

“ÖLDÜRÜN”

Bu noktada Türk askerlerinin operasyonuna karşı koyamayacağını fark eden teröristlerin can havliyle kelamda örgüt başı Murat Karayılan‘a ulaştığı öğrenildi. Karayılan’ın “Öldürün, kurtulmaya çalışın” buyruğu sonrası infazların gerçekleştiği belirtildi.

SOYLU: KARAYILAN’I BİN KESİME BÖLMEZSEK MİLLET YÜZÜMÜZE TÜKÜRSÜN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit haberlerinden sonra toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapıp, “Murat Karayılan’ı yakalayıp bin modüle bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün” sözlerini kullanmıştı. Soylu, buyruğu Karayılan’ı verdiğini doğrularcasına TBMM’de elindeki belgeyi sıkıp tıpkı cümleyi tekrarlamıştı.